środa, 20 kwietnia 2011

W Wiśle będzie "Stara Wiara"


Sztandarowym projektem działu marketingu Wisły Płock nazwał wiceprezes klubu Jacek Kruszewski pomysł utworzenia stowarzyszenia w którym znaleźliby się byli piłkarze, trenerzy i ludzie związani w przeszłości z płockim klubem. Przy ulicy Łukasiewicza doszło do spotkania grupy inicjatywnej "Stara Wiara", której liderem został Paweł Kędzierski, a pierwszymi jej uczestnikami Bogusław Pachelski i Wojciech Małocha. Byłych piłkarzy podczas konferencji prasowej zorganizowanej z tej okazji w klubie wsparł były zawodnik i trener Wisły Płock, dziś już emeryt Tadeusz Prosowski.

- Brakowało nam tego w klubie, a jest to niezbędne - powiedział o pomyśle utworzenia stowarzyszenia Kruszewski. - Widzieliśmy wielokrotnie, jak byli piłkarze mieli problemy z wejściem na stadion, a ochroniarze z ich rozpoznawalnością - dodał wiceprezes.

Konferencja prasowa stała się okazją do przeglądu, co robią obecnie byli zawodnicy. Paweł Kędzierski prowadzi firmę reklamową, Bogusław Pachelski jest współwłaścicielem firmy przemysłowej, a Wojciech Małocha zajmuje się doradztwem finansowym. Tadeusz Prosowski dopiero w ubieglym roku zostawil szkolenie młodzieży, a dziś zajmuje się głównie wnukiem, którego prowadza... oczywiście na stadion Wisły.

- Chcemy zacząć od organizacji turniejów piłki nożnej dla najmłodszych, zapraszać do nich reprezentacje szkół - zadeklarował Paweł Kędzierski.

Jak poinformował Jacek Kruszewski swój akces do mającego się formalnie zawiązać Stowarzyszenia "Stara Wiara" zgłosili już m.in. Jan Polańczyk, Marek Rzepka, Dariusz Kowalski i Paweł Dylewski. Zadeklarował, że klub udostępni Stowarzyszeniu miejsce na swojej stronie internetowej, na stadionie i w kawiarence klubowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz