środa, 20 kwietnia 2011

Kadra pełna nafciarzy - wygrzebane w sieci


Sportowiec Płocki ponownie zaprasza do zapoznania się z tym, co znaleźć można w przepastnych zasobach internetu. Tym razem na stronie Nice Sport. Znalazło się tam również miejsce dla piłki ręcznej. Redaktor Damian Falkowski przedstawił swoją wizję pierwszej siódemki reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Jest w niej aż czterech graczy Orlen Wisły.

Materiał ma dość złowieszczy tytuł "Czy nadchodzi kres złotej ery polskiego szczypiorniaka?" Autor przypomina, że w 2002 roku polscy juniorzy okazali się najlepsi w Europie. Później zaś do dorosłej reprezentacji trafili: Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Daniel Żółtak, Piotr Grabarczyk, Rafał Gliński, Mariusz Jurkiewicz i Patryk Kuchczyński.

Ich czas w drużynie narodowej powoli jednak dobiega końca. Dlatego nie od rzeczy byłoby jak najszybciej poszukać następców. "Wymiana pokoleniowa" powinna nastąpić w 2012 roku, po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich.

Według redaktora Falkowskiego wyjściowa siódemka reprezentacji Polski powinna po IO 2012 wyglądać następująco:
Bramka: Piotr Wyszomirski – „Wyszu” już teraz ma duże doświadczenie ligowe i międzynarodowe. Jeśli nadal będzie rozwijał się tak jak do tej pory, będzie jednym z najlepszych golkiperów na świecie.
Obrotowy: Kamil Syprzak – Obrotowy płockiej Wisły imponuje warunkami fizycznymi (208 cm/110 kg), jeśli trener Walther będzie dawał mu szansę gry, w niedługim czasie możemy doczekać się polskiego Igora Voriego.
Lewe skrzydło: Damian Kostrzewa – Kostrzewa swój talent pokazywał głównie na parkietach ekstraklasy, jako gracz gdańskiego AWFiSu. Po tegorocznym transferze do Kielc i treningach z Bogdanem Wentą Damian na pewno rozwinie się jeszcze bardziej i będzie miał w przyszłości duży wpływ na grę kadry.
Prawe skrzydło: Robert Orzechowski – Ten leworęczny zawodnik w swoim macierzystym klubie (MMTS) gra na rozegraniu, jednak szkoleniowiec kadry uznał, że lepiej będzie prezentował się on w roli skrzydłowego i nie pomylił się. Młody „Orzech” pokazał swój potencjał m.in. w czerwcowych spotkaniach z Chorwacją.
Lewe rozegranie: Piotr Chrapkowski – Kolejny zawodnik w tej siódemce, który pierwsze kroki stawiał w gdańskim AWFiS-ie pod okiem Daniela Waszkiewicza. Upadek piłki ręcznej w Gdańsku spowodował, że „Chrapcio” przeniósł się do płockiej Wisły. W barwach „Nafciarzy” miał sporą konkurencję do gry w składzie i bardzo dobrych „nauczycieli” – Michała Zołoteńko, Larsa Madsena czy Adama Twardo. Jeśli Chrapkowski pod okiem trenera Larsa Walthera nadrobi zaległości fizyczne i poprawi grę w obronie, będzie godnym następcom Karola Bieleckiego.

Prawe rozegranie: Paweł Paczkowski - kolejny Wiślak, swoje pierwsze szlify zdobywa w pierwszej lidze pod okiem trenera Bogdana Janiszewskiego. Paczkowski mimo swojego młodego wieku (w 2012 roku „Paczas” będzie miał 19 lat) zdążył już rzucić wiele bramek na zapleczu ekstraklasy. Wielu ekspertów zgadza się z opinią, że mamy w Polsce prawdziwy diament.

Środek rozegrania: Kamil Mokrzki – Rozgrywający płockiej Wisły zadebiutował w ekstraklasie za czasów trenera Olivera Jensena. Jeśli będzie dobrym uczniem, może wiele się nauczyć od rozgrywających Wisły – Vegarda Samdhala i Luki Dobelseka.

Sportowcowi Płockiemu tak zestawiona siódemka bardzo przypadła do gustu, choć niektóre związane z nią informacje przestały być aktualne. Pozostaje tylko pytanie, kto w 2012 roku byłby trenerem kadry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz