środa, 20 kwietnia 2011

Dwa pierwsze złota Igrzysk

Dominika Muraszewska z Gimnazjum nr 1 w Płocku i Dominik Giżyński z SP 12 w Płocku zdobyli pierwsze złote medale dla rejonu płockiego w XIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Finał indywidualnych biegów przełajowych rozegrano w Ostrołęce. Najlepsze miejsce z reprezentantów powiatu płockiego wywalczyła Krzysztofa Warda z gimnazjum w Bulkowie, meldując się na szóstej pozycji.

Zawody dla roczników od 1995 do 1998 (klas V i VI podstawówek oraz gimnazjalnych klas I, II i III) przeprowadzone zostąły na trudnej trasie nad Narwią. W zależności od wieku i płci najmłodsi sportowcy rywalizowali na różnych dystansach - od 800 metrów do 1500. Trenowana przez Piotra Mieszkowskiego Dominika Muraszewska wygrała bieg na dystansie tysiąca metrów. Na tym samym dystansie w swojej kategorii wiekowej triumfował podopieczny Jerzego Stachowicza, Dominik Giżyński. Oboje zdystansowali rywali, przybiegając na metę z dużą przewagą nad pozostałymi.

Miejsca tuż za podium zajęli Wojciech Mendrala (4.) z Gimnazjum nr 8 w Płocku, Karolina Ciesielska (4.), Patrycja Kaliszewska (5.), Agata Muszyńska (6) i Monika Braun (7.) - wszystkie z Gimnazjum nr 1 w Płocku. W biegach szkół podstawowych swój udział zaznaczył Szymon Sucharski z SP 20 w Płocku, który na swoim dystansie zajął szóstą lokatę.

Klasyfikacja szkół, w której na wysokie miejsce liczy reprezentacja płockiego Gimnazjum nr 1, zostanie podsumowana dopiero po rozegraniu finałów XIII MIMS w przełajowych sztafetach, które zaplanowano na 28 kwietnia w Pułtusku.

(informacja za: Wojciech Lewandowski - SZS Płock)