środa, 6 kwietnia 2011

Powalczą o pierwszą ligę

Seniorki AZS PWSZ Jutrzenka Płock będą miały szansę walki o pierwszą ligę piłki ręcznej. Dzięki zwycięstwu odniesionemu w niedzielę na bardzo trudnym terenie w Pruszkowie, w ostatnich dwóch meczach wystarczą im trzy punkty by wygrać swoją grupę II ligi. W niedzielę o godz. 16 w Blaszak Arenie podejmą zespół ChKS Łódź, z którym w pierwszej rundzie wygrały w Łodzi 22:19.

W Pruszkowie płocczanki wygrały w akademickich derbach z tamtejszym  AZS WSKFiT. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Gospodynie, które wcześniej nie uległy nikomu w meczu u siebie, tuż po przerwie prowadziły już 15:9 i wydawało się, że jest już pozamiatane. Nic z tych rzeczy. Akademiczki z Płocka pokazały niesamowity charakter w ciągu 8 minut trafiając aż 7 razy do bramki studentek z Pruszkowa, tracąc przy tym tylko jednego gola.

Przy wyniku 16:16 przeciwniczki rzuciły dwie bramki z rzędu, ale team Jutrzenki nie był gorszy i za chwilę wyrównał na 18:18. Od 50 min., od stanu 20:18 zaczęła się koncertowa gra w obronie płockiego zespołu. Bardzo dobrze w środku obrony radziły sobie Sylwia Neitsch i Marta Klucznik skutecznie przerywając ataki gospodyń. Skutecznie broniła Marta Pietrzak, a w ataku do ostatecznego zwycięstwa 25:23 poprowadziła płocki zespół Aleksandra Rędzińska wspierana przez Annę Janiszewską i Martę Krysiak.

Perspektywa awansu wprawia jednak prezesa klubu Sławomira Jarosza w pewne zakłopotanie.
- Otrzymaliśmy dotację z kasy miejskiej w wysokości 80 tysięcy złotych, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni, bo wiemy, że wiele klubów dostało dużo mniej - przedstawia sytuację finansową "Sportowcowi Płockiemu". - Obawiamy się, że na pierwszą ligę może to być dużo za mało. Klub i tak utrzymuje się głównie dzięki wsparciu rodziców.

AZS WSKFiT Pruszków - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 23:25 (14:9)
AZS PWSZ Jutrzenka Płock: Pietrzak, Rakowska - Przybysz 1, Kwasiborska, Szwejkowska, Jasińska, Wojciechowska 4, Neitsch 2, Klucznik, Janiszewska 5, Laskowska, Zaremba, Żurańska 4, Jankowska, Krysiak 2, Rędzińska 7, Majak, Dąbrowska.