wtorek, 5 kwietnia 2011

Z Azotami o półfinał

Pokonanie Azotów Puławy będzie pierwszym zadaniem Orlen Wisły Płock w fazie play-off PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Ćwierćfinałowy pojedynek w Płocku będzie rozegrany już w tę sobotę w Orlen Arenie o godzinie 17.00. Rewanż tydzień później w Puławach. W tej fazie rozgrywek zespoły grają do dwóch zwycięstw.

W rundzie zasadniczej Orlen Wisła dwukrotnie pokonała, tak jak i inne poza Vive, puławską siódemkę 34:21 u siebie i 30:24 na wyjeździe. Najwięcej bramek dla płocczan w obu meczach zdobył Arkadiusz Miszka - w sumie 19 (11 na wyjeździe i 8 w Płocku). Najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów był w meczu w Puławach ukraiński rozgrywający Dmytro Zinchuk (7 bramek), a w meczu w Płocku Michał Szyba (8 bramek). W tym drugim spotkaniu obu siódemek płocczanie prowadzili do przerwy 21:11 i w drugiej połowie znacznie oszczędzili rywali, wygrywając ją zaledwie 13:10.