czwartek, 28 kwietnia 2011

Półfnały U-18 w Płocku

Polski Związek Koszykówki wyznaczył Płock jako miejsce organizacji turnieju półfinałowego mistrzostw Polski kobiet U-18. To duże wyróżnienie dla płockiego klubu Mon-Pol i miasta, które udostępni na zawody salę w Zespole Szkół nr 1 na płockim Międzytorzu. W turnieju, który rozegrany zostanie systemem każdy z każdym od piątku 6 maja do niedzieli 8 maja o dwa miejsca w finale mistrzostw Polski rywalizować będą z płockim Mon-Polem żeńskie piątki VBW GTK Gdynia, MUKS Poznań i MKS Kusy Szczecin.

Faworytami płockich zmagań są zespoły z Poznania i Gdyni, które wygrały swoje turnieje ćwierćfinałowe. Obie drużyny mają też znacznie większy dorobek od Mon-Polu i Kusego. MUKS Poznań pięciokrotnie już zdobywał tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej i w tym roku tego tutułu broni. Gdynianki z kolei to brązowe medalistki MP kadetek z poprzedniego sezonu, w ubiegłym sezonie w kategorii U-18 zajęły piąte miejsce w mistrzostwach Polski. 

Niczego jednak z góry nie można przesądzać. Zdolne do sprawienia niespodzianki plocczanki przygotowują się do zawodów bardzo intensywnie trenując dwa razy dziennie. W ciągu trzech dni czekają je trzy ciężkie mecze i kluczem do sukcesu może być dobre przygotowanie kondycyjne - twierdzą płoccy szkoleniowcy.

Program zawodów:
6 maja - piątekgodz. 16.15 MUKS Poznań - MKS Kusy Szczecin
godz. 18.30 Mon-Pol Płock - VBW GTK Gdynia
7 maja - sobotagodz. 14.45 VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań
godz. 17.00 Mon-Pol - Kusy
8 maja - niedzielagodz. 10.00 Kusy - VBW GTK Gdynia
godz. 12.15 Mon-Pol - MUKS Poznań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz