czwartek, 14 kwietnia 2011

Płocczanki gotowe do walki


Cztery zespoły rywalizować będą w Płocku o półfinał mistrzostw Polski juniorek. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy. W imprezie, której gospodarzem jest Mon-Pol Płock, wezmą udział przedstawiciele regionów podkarpackiego, dolnośląskiego i warszawskiego.

Obok dziewcząt z Mon-Polu o miejsca w półfinale MPJ walczyć będą MLKS Rzeszów, MKS MOS Wrocław oraz SKS 12 Warszawa. Ta ostatnia ekipa otrzymała dziką kartę od Polskiego Związku Koszykówki. W Płocku warszawianki pojawią się wzmocnione przez zawodniczki SMS Łomianki, wśród których są między innymi reprezentantki Polski Monika Skrzecz, Dominika Miłoszewska oraz Aleksandra Wolańska.

Płocczanki bez najmniejszych kłopotów wywalczyły awans do ćwierćfinałów. Chociaż miały bardzo mocną grupę, wygrały aż 15 spotkań, a tylko raz zeszły z parkietu pokonane. Zawodniczki Mon-Polu bardzo solidnie traktują swój start w ćwierćfinale MPJ. Do występu w bardzo ważnym dla nich turnieju starały się przygotować na zgrupowaniu, na którym ćwiczyły nowe zagrywki i rozwiązania taktyczne. Podsumowaniem obozu sportowego było towarzyskie spotkanie z ekipą TS Wisła Kraków. Po powrocie z obozu płocczanki szykują się do ćwierćfinału MPJ na własnych obiektach.

Gospodarze turnieju ćwierćfinałowego przygotowali z myślą o kibicach kilka dodatkowych atrakcji. Między meczami będzie można obejrzeć koncert hip-hopowy oraz pokaz sztuk walki z udziałem zawodniczek i zawodników UKS Gedeon Płock oraz UKS Sanda Płock. Będą również liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Turniej odbędzie się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku przy ul. Faustyna Piaska 5 od piątku 15 kwietnia do niedzieli 17 kwietnia. W pierwszym piątkowym pojedynku, którego początek zapowiadany jest na 15.30, spotkają się MKS MOS Wrocław z MLKS-em Rzeszów. Natomiast o 18.00 na parkiet wyjdą Mon-Pol Płock i SKS 12 Warszawa. W sobotę o 14.30 SKS 12 zmierzy się z MKS MOS, a o 17.00 Mon-Pol z MLKS-em. W niedzielę o 10.00 MLKS zmierzy się z SKS 12, a turniej zakończy pojedynek Mon-Polu z MKS MOS, zaplanowany na 12.15.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz