sobota, 2 kwietnia 2011

Nafciarze w młodzieżówce, mecze kadry nie dla Płocka


Michał Obiała i Paweł Paczkowski zostali powołani do reprezentacji juniorów. Płock przegrał kolejną batalię o organizację meczu drużyny narodowej seniorów.

Jacek Okpisz, który w Związku Piłki Ręcznej w Polsce jest odpowiedzialny za kadrę juniorską, powołał 18 zawodników, którzy od 17 do 19 kwietnia trenować będą w Malborku, przygotowując się do roli gospodarzy międzynarodowego turnieju. Niestety, nie wiadomo na razie kto, poza Polakami, weźmie udział w tej imprezie.

Chociaż Orlen Wisła Płock to aktualni mistrzowie kraju, wśród zawodników, którzy spotkają się w Malborku, jest zaledwie dwóch nafciarzy: Paweł Paczkowski i Michał Obiała. W kadrze przeważają zawodnicy skupieni w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, których jest aż siedmiu (dodatkowo sześciu w rezerwie). W reprezentacji swoich zawodników mają równbież: Viret Zawiercie, Siódemka Legnica, MOS Wrocław, Stal Mielec, Vive Kielce oraz trzy kluby niemieckie: TSV Bayern Dormagen , HSG Varel i BSV 93 Magdeburg.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję w sprawie meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska-Portugalia. Spotkanie to odbędzie się w Hali Arena w Poznaniu w niedzielę 12 czerwca. Początek został zaplanowany na 14.45. Transmisję live przeprowadzi TV 4. Oznacza to, że Płock wciąż nie może liczyć na przyznanie organizacji meczów drużyny narodowej prowadzonej przez trenera Bogdana Wentę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz