wtorek, 19 kwietnia 2011

Koszykarki Mon-Polu grają dalej

Zawodniczki Mon-Polu Płock awansowały do półfinału mistrzostw Polski juniorek. W turnieju, który organizowany był w Płocku, zajęły drugie miejsce. Absolutnie bezkonkurencyjna okazała się startująca z dziką kartą drużyna SKS 12 Warszawa, wzmocniona kilkoma zawodniczkami z SMS Łomianki.

Warszawianki okazały się absolutnie poza zasięgiem zespołów, które startowały w płockim ćwierćfinale. Wszystkie swoje mecze wygrały różnicą co najmniej kilkunastu punktów. Na drugim biegunie tymczasem znalazła się drużyna MLKS-u Rzeszów, która nie zdołała wygrać żadnego spotkania.

W tej sytuacji kluczowe dla końcowego układu tabeli spotkanie odbyło się w niedzielę wczesnym popołudniem. Mon-Pol Płock i MKS MOS Wrocław po dwóch dniach rywalizacji miały na swoim koncie po jednym meczu wygranym i jednym przegranym. O awansie miało więc decydować bezpośrednie starcie wrocławianek i płocczanek.

Zawodniczki Mon-Polu wyszły na plac gry niesamowicie spięte. Brakowało im dokładności w rozgrywaniu piłki i w wykańczaniu akcji. W pierwszej kwarcie płocczanki zdołały zdobyć zaledwie dziesięć punktów, tracąc aż 23. W drugiej odsłonie było już lepiej. Zawodniczki z Wrocławia były na tyle skutecznie odpychane od pozycji rzutowych, że zaliczyły ledwie sześć oczek przy 16 Mon-Polu. Pierwsza połowa została jednak przez drużynę gospodarzy przegrana 26:29.

W trzeciej odsłonie trwała zacięta walka o każdy milimetr parkietu. Nieznacznie lepsze okazały się, niestety, zawodniczki z Wrocławia, wygrywając tę kwartę jednym punktem. W ostatniej kwarcie na placu gry dominowały zawodniczki z Mon-Polu. Zdobyły 21 oczek, tracąc tylko 11, dzięki czemu po zakończeniu spotkania mogły cieszyć się z w pełni zasłużonego awansu do półfinału, który odbędzie się w Kolbudach. Rywalkami płocczanek będą tam VBW GTK Gdynia, MUKS Poznań oraz MKS Kusy Szczecin.