wtorek, 19 kwietnia 2011

Egzotyczni goście w Orlen Arenie


Reprezentacja Japonii uzupełni stawkę czterech zespołów, które wezmą udział w sierpniowym turnieju piłki ręcznej w Płocku. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej SPR Wisła Płock, Japończycy zostali zaproszeni do udziału w turnieju w geście solidarności po ostatnich tragicznych wydarzeniach w ich kraju. Stawkę ekip startujących w turnieju uzupełniają Orlen Wisła Płock, THV Kiel i Gorenje Velenje.

Ze względu na skażenie radioaktywne japońskie federacje sportowe musiały odwołać większość zaplanowanych na swoim terenie imprez sportowych. Zakontraktowani wcześniej rywale, w obawie o swoje zdrowie, zrywają umowy i rezygnują z wyjazdów do Japonii. Prezydent Andrzej Nowakowski, zdając sobie sprawę z niedogodności takiej sytuacji, zaprosił do Płocka Japończyków, umożliwiając im tym samym grę w prestiżowym turnieju. Dla reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni będzie to ważny punkt w przygotowaniach do sezonu.

THV Kiel i SPR Wisła Płock biorą udział w projekcie "Handball Friends in United Europe". Jednym z jego elementów są zaplanowane na sierpień wspólne treningi obu zespołów, które odbędą się w Płocku i w Kilonii oraz rozgrywane w tych miastach turnieje. Imprezę w Płocku pierwotnie zaplanowano w terminie od 5 do 7 sierpnia. Jej transmitowaniem zainteresowała się jednak TVP i termin został przesunięty na 4-6 sierpnia.

– Cieszymy się, że ranga naszego turnieju została doceniona i Telewizja Polska zdecydowała się pokazywać Płocki Handball Cup – czytamy w wypowiedzi prezesa SPR Wisła Andrzeja Miszczyńskiego na oficjalnej stronie klubowej. – Wspólnie z prezydentem Andrzejem Nowakowskim chcemy przez to wydarzenie pokazać nasze miasto jako otwarte na współpracę międzynarodową, a także będące doskonałym punktem w planie, coraz bardziej rozwijającej się w naszym, kraju turystyki weekendowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz