wtorek, 19 kwietnia 2011

Brawa dla młodych płocczanek

 Po raz drugi z rzędu młodziczki AZS PWSZ Jutrzenki Płock zapewniły sobie awans do finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W meczu z Varsovią fenomenalnie spisała się Karolina Mokrzka, która zdobyła aż 19 bramek.

Ostatnim rywalem płocczanek w fazie grupowej był pierwszy zespół Varsovii. Zawodniczki Jutrzenki już w pierwszej połowie zdecydowanie narzuciły rywalko warunki gry, dzięki czemu schodziły na przerwę z dziesięciobramkową zaliczką. Po zmianie stron warszawianki zdołały odrobić część strat, ale nie były w stanie odwrócić losów pojedynku. Ostatecznie drużyna z Płocka wygrała sześcioma bramkami.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock awansowała do finału mistrzostw Polski młodziczek z drugiego miejsca w swojej grupie. Płocczanki zostały wyprzedzone przez pierwszy zespół Varsovii, który uzbierał wprawdzie tyle samo punktów, ale miał lepszy bilans bramkowy. Finałowy turniej MPMł odbędzie się w Cetniewie od 13 do 18 czerwca.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock - UKS Varsovia I Warszawa 34:28 (19:9)
Jutrzenka: Lewandowska, Pawłowska 2, Mokrzka 19, Lutecka, Salamandra 1, Gomez-Kubera, Kalinowska, Dudek, Szulińska 2, Melka, Makowska, Stasiak 8, Salak 2, Przybylińska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz