sobota, 12 marca 2011

Złoci juniorzy

Szczypiorniści Wisły zostali mistrzami Polski juniorów! Podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Roberta Jankowskiego w finałowym meczu pokonali Vive Kielce 32:27. Ukoronowali tym samym swoje wspaniałe występy podczas sześciodniowych finałów rozegranych w Końskich. Dwóch zawodników z Płocka - Paweł Paczkowski (na zdjęciu) i Cezary Marciniak trafiło do siódemki marzeń turnieju.

Młodzi płocczanie od pierwszych minut meczu decydującego o złocie narzucili swoje warunki gry. Rywale schodzili na przerwę, przegrywając czterema bramkami. Po zmianie stron dominacja nafciarzy stała się jeszcze bardziej wyraźna, co zaowocowało aż dziesięciobramkowym prowadzeniem.

Dopiero kiedy widmo porażki na dobre zajrzało im w oczy, gracze Vive spróbowali nieco podkręcić tempo swoich akcji. Udało im się wprawdzie zniwelować troszkę różnicę bramkową, ale nie byli w stanie odebrać płocczanom w pełni zasłużonego zwycięstwa.

Klasę zwycięskiego zespołu docenili organizatorzy imprezy, którzy do siódemki turniejowych gwiazd wybrali bramkarza Wisły Cezarego Marciniaka oraz prawego rozgrywającego Pawła Paczkowskiego.

Orlen Wisła SA - Vive Targi Kielce 32:27 (19:15)