sobota, 12 marca 2011

Do Iławy po trzy punkty

Jeziorak Iława będzie pierwszym tegorocznym rywalem piłkarzy Wisły Płock w rozgrywkach grupy wschodniej drugiej ligi. Mecz w Iławie rozpocznie się o godzinie 14.00 w niedzielę 13 marca.
 
Piłkarska wiosna w drugiej lidze miała się rozpocząć już w miniony weekend. Niestety, na przeszkodzie inauguracji rozgrywek stanęły fatalne warunki atmosferyczne. Polski Związek Piłki Nożnej zezwolił na rozegranie większości meczów w grupie zachodniej, ale pierwszą kolejkę grupy wschodniej przełożył na 6 kwietnia. Wtedy właśnie odbędzie się mecz płockiej Wisły z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Do tej pory płocczanie spotykali się z Jeziorakiem jedenastokrotnie. Wygrali pięć meczów, trzy zremisowali i trzy przegrali. Bilans bramkowy tych potyczek to 14:14. W rundzie jesiennej obecnego sezonu płoccy kibice po efektownym 3:0 w wyjazdowym meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie mieli nadzieję, że równie łatwo nafciarze poradzą sobie u siebie z Jeziorakiem. Tymczasem skończyło się na tyleż skromnym co szczęśliwym 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Twardowski.
Po rundzie jesiennej Wisła w drugoligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 30 punktów. Płocczan wyprzedzają Znicz Pruszków i Świt Nowy Dwór Mazowiecki, które na swoim koncie zgromadziły po 31 oczek. Znicz w sobotę zagra u siebie z Wigrami, natomiast wyjazdowy mecz Świtu z Ruchem Wysokie Mazowieckie został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz