poniedziałek, 7 marca 2011

Zaszalały wśród juniorek

Młodziczki Nadwiślanina Płock Katarzyna Bagrowska i Anna Wereszczaka pokazały że nie straszne są im nawet juniorki stasze od nich o pięć lat. Podczas rozegranego w sobotę w Wyszogrodzie III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego tenisa stołowego w kategorii junior (18 lat i młodsze) płocczanki zajęły wysokie lokaty odpadając dopiero po przegranych w ćwierćfinałach z utytułowanymi juniorkami z Nadarzyna. A wcale nie musiały przegrać!

Katarzyna Bagrowska (12 lat) walczyła jak równa z równą, a nawet z lekką przewagą nad osiemnastoletnią Dominiką Konofał z Nadarzyna, wicemistrzynią kraju w singlu i mistrzynią Polski w drużynie sprzed trzech lat w kategorii kadet. W pierwszym secie, ku ogromnemu zaskoczeniu obserwatorów i chińskiego trenera rywalki, płocczanka niemal zmiażdżyła przeciwniczkę, wygrywając partię 11:3! Potem Katarzyna prowadziła już 2:0 w setach, ale zabrakło postawienia kropki nad i. Rywalka pozbierała się na tyle, by nieco szczęśliwie pokonać ostatecznie płocczankę, choć było bardzo gorąco - czwartego seta nadarzynianka wygrała dopiero na przewagi, by w piątym decydującym gonić rywalkę od stanu 6:9 dla zawodniczki Nadwiślanina.

Anna Wereszczaka (13 l.) sprawiła dużą niespodziankę w 1/8 turnieju, eliminując z niego czołową kadetkę województwa i kraju (aktualnie 18. miejsce w Polske w kat. do 14 lat - płocczanka jest w tej klasyfikacji 181.), Patrycję Piętkę z GKTS Wiązowna. Zawodniczka Nadwiślanina wygrala po ciężkiej pięciosetowej walce. Potem przyszło jej zmierzyć się z szesnastoletnią Zuzanną Samsel z GLKS Nadarzyn, wielokrotną reprezentatką kraju w młodszych kategoriach, mistrzynią Polski kadetek w deblu (2008 r) i wicemistrzynią Malta Junior '09 w kategorii kadetek. Tytuły jednak w Wyszogrodzie nie grały i pierwszego seta płocczanka wygrała na przewagi 13:11. Na następne dwa sety zawodniczce Nadwiślanina uciekła nieco koncentracja, która wróciła dopiero w czwartym secie, ale było już za późno by walczyć o zwycięstwo w tym pojedynku.

Sylwia Szelkowska z Nadwiślanina, wyeliminowana w 1/8 turnieju przez Katarzynę Bagrowska, zajęła miejsce w przedziale 9-12, a kolejna płocczanka Aleksandra Lau została sklasyfikowana w przedziale miejsc 21-24 na 42 zawodniczki, które startowały w turnieju juniorek.

Bardzo dobry występ zanotował w Wyszogrodzie również Piotr Lichocki - junior Nadwiślanina. W stojącym na bardzo wysokim poziomie turnieju juniorów zajął miejsce 9-12 kwalifikując się do mistrzostw Mazowsza w swojej kategorii wiekowej. Dobrego dnia nie miał w Wyszogrodzie jedyny reprezentant drugiego płockiego klubu - Amadeusz Domański z UKS Victoria Płock, sklasyfikowany w przedziale miejsc 41-48 na 65 startujących zawodników.

W niedzielę w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Nadarzynie walczyli żacy - najmłodsi tenisiści stołowi (kategoria wiekowa do 10 lat). Płockie kluby reprezentował jedynie Marcin Dobies z Nadwiślanina, który wypadł bardzo obiecująco (miejsce 7-8).  Turniej dziewczynek wygrała Wiktoria Ziemkiewicz, która w tym sezonie przeniosła się z płockiego klubu do GLKS Nadarzyn.