niedziela, 20 marca 2011

Klęska w Orlen Arenie. Vive z Pucharem Polski

- Kiedy przestaje się myśleć, nie ma mowy o odniesieniu zwycięstwa, a my przestaliśmy myśleć - powiedział trener Orlen Wisły Lars Walther na konferencji po finałowym meczu Pucharu Polski. Nafciarze we własnej hali zostali upokorzeni przez grające jak z nut Vive Targi, ponosząc klęskę 22:35.

- Musicie wreszcie zlać tych z Kielc. To jest potrzebne dla higieny psychicznej naszej dyscypliny - mówił przed finałem PP jeden z zawodników Warmii Społem Olsztyn. - Kielczanie stali się zbyt pewni siebie, aroganccy, aż nieprzyjemni. My w sobotę byliśmy bardzo blisko utarcia im nosa, ale się nie udało. Wy macie wielkie szanse.

Oczekiwania związane z finałem Pucharu Polski były olbrzymie. A rozczarowanie po końcowej syrenie ostatniego meczu Final Four jeszcze większe.

A zaczęło się pozornie całkiem miło. Prowadzenie 4:2 w szóstej minucie Orlen Wisła zawdzięczała Bostjanowi Kawasowi, Arkadiuszowi Miszce i Piotrowi Chrapkowskiemu. Niestety, okazało się, że to jedynie miłe złego początki. Później było tylko źle i jeszcze gorzej.

Goście dość szybko doprowadzili do wyrównania, a później zaczęli nafciarzom odjeżdżać jak TGV Polskim Kolejom Państwowym. Płocczanie, na tle doskonale zorganizowanych zawodników Vive Targów, wydawali się wyjątkowo nieporadni.

Owszem, Marcus Cleverly na pewno był jednym z bohaterów zwycięskiego zespołu, ale nie zasłużyłby na to miano, gdyby nasi gracze nie uparli się, aby rzucać prosto w niego. A po kilku udanych interwencjach duńskiego golkipera Vive Targów zawodnicy z Płocka przestali wierzyć, że mogą go pokonać. Zamiast więc rzucać z drugiej linii, szukali dziwnych, karkołomnych rozwiązań, które zamiast przynosić kolejne zdobycze bramkowe, owocowały coraz bardziej denerwującymi stratami.

Gdy zabrzmiała syrena oznajmiająca koniec pierwszej połowy, goście prowadzili dziewięcioma bramkami. W drugiej części nafciarze nie mieli nawet swoich pięciu minut, jak na początku pierwszej odsłony. A klęska 22:35 mogła wydawać się najniższym tego dnia wymiarem kary. Potem była piękna ceremonia dekoracji, która jeszcze bardziej pognębiła nastroje płockich fanów.

Zanim kibice przeżyli traumę meczu finałowego, mogli emocjonować się pojedynkiem o trzecie miejsce. Chociaż mecz zakończył się wysoką wygraną Miedzi, emocji w nim nie brakowało. Do przerwy na placu gry dominowała Warmia Społem. Olsztynianie nie byli jednak w stanie zbudować sobie na tyle wyraźnej przewagi, aby móc później spokojnie kontrolować przebieg zawodów.

A po zmianie stron "miedziowi" dość szybko wyrównali, po czym zaczęli systematycznie zwiększać swoją przewagę. Dzięki temu wygrali zasłużenie, chociaż chyba odrobinę za wysoko.