niedziela, 6 lutego 2011

Tenisiści skończyli pierwszą rundę

Zakończyły się rozgrywki pierwszej rundy drugiej, trzeciej i czwartej ligi mężczyzn prowadzone przez Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. W najwyższej - II lidze występują dwa płockie zespoły i nie była to udana runda w ich wykonaniu. Nadwiślanin Wod-Przem Płock i Victoria Płock znalazły się w gronie sześciu zespołów, które w rundzie rewanżowej będą walczyć o utrzymanie się w lidze.

Victoria Płock mecz ostatniej kolejki rozegrała awansem jeszcze w styczniu przegrywając z liderem II ligi - KS ATS Warszawa 3:7. Nadwiślanin Wod-Przem zremisował w niedzielę u siebie 5:5 z KS Bogoria II Grodzisk Mazowiecki (punkty dla Płocka zdobyli: Krzysztof Niedzielak i Robert Wojnarski po 2 i debel K. Niedzielak/Maciej Jasiński). Na koniec rundy płockie zespoły znalazły się w tabeli obok siebie - na 9. miejscu uplasował się Nadwiślanin Płock z 9 punktami, a Victoria na 10. miejscu z jednym punktem mniej.

W rundzie rewanżowej oba płockie kluby będą rywalizować z ITR Waldi Trans Iława, Condohotels Morliny II Ostróda, KS Ożarowianką Ożarów Maz. i GTKS Wiązowna. Wciąż nie wiadomo ile zespołów spadnie II ligi. Najczarniejszy scenariusz przewiduje, że będzie to aż sześć drużyn, najbardziej optymistyczny zakłada spadek tylko trzech. Wszystko zależy od tego ile klubów z Mazowsza spadnie z pierwszej ligi, a szansę na to mają i pierwszy zespół SCK Hals Warszawa i drugi zespół GLKS Nadarzyn.

Jedyny zespół z Płocka w III lidze - Nadwiślanin II Płock zremisował w meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy 9:9 z UKS Komorów. Mecz był istnym maratonem, trwał blisko trzy godziny. Pięć gier kończonych było dopiero po rozegraniu pięciu setów. Płocczanie, choć w rundzie rewanżowej wystąpią w grupie spadkowej są raczej pewni utrzymania - z dorobkiem ośmiu punktów zajmują 8. miejsce w tabeli. Z grupy A III ligi, w której występuje Nadwiślanin II Płock spadają dwa zespoły.

W grupie spadkowej IV ligi grupy A zagrają Nadwiślanin III Płock i Nadwiślanin Słubice. Oba zespoły przegrały w ostatniej kolejce w meczach wyjazdowych - Nadwiślanin Płock z LUKS Cieksyn 6:10, a Nadwiślanin Słubice z GKS Pokrzywnicą 4:10. W tabeli po pierwszej rundzie płocki Nadwiślanin zajmuje 9. miejsce z dorobkiem sześciu punktów, a Nadwiślanin ze Słubic miejsce 12. z zerowym dorobkiem punktów. Z grupy A IV ligi spadają trzy zespoły, zatem płockie zespoły czeka trudna walka o utrzymanie.

Wszystkie mazowieckie ligi męskie, poza dwoma grupami piątej ligi, wznowią rozgrywki 6 marca.

W niedzielę pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrały występujące w II lidze kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock. W Warszawie uległy Spójni II Warszawa 4:6. Punkty dla Nadwiślanina zdobyły: Aleksandra Lau i Anna Wereszczaka - po 2. Płocczanki utrzymały się na 4. miejscu w tabeli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz