sobota, 5 lutego 2011

Najniższy wymiar kary

Pojedynek drugiej i czwartej drużyny PGiNG Superligi okazał się wyjątkowo jednostronny widowiskiem. Szczypiorniści Orlen Wisły już w pierwszej połowie wypracowali sobie na tyle wyraźną przewagę, że po przerwie goście walczyli wyłącznie o zachowanie twarzy.


Gdy Piotr Wyszomirski walczył w nieudanych dla naszej kadry Mistrzostwach Świata, Marcin Wichary wraz z resztą płockiego zespołu spokojnie szykował się do drugiej części sezonu 2010/2011.

W bezpośrednim pojedynku golkiperów należących do najlepszych w lidze zdecydowanie lepszy okazał się "Wichura". Płocki bramkarz mógł jednak liczyć na mocne wsparcie swej defensywy, którego zdecydowanie zabrakło puławianinowi.

Doskonała postawa obrony i "natchnione" interwencje Wicharego nie wystarczyłyby jednak do odniesienia przekonującego zwycięstwa w pojedynku z puławską imienniczką, gdyby nie bardzo dobra gra podopiecznych trenera Larsa Walthera w ataku. Klasą dla siebie był Vegard Samdahl, który nie dość, że zanotował na swoim koncie sześć bramek, to dodał do tego niezliczoną ilość asyst i kilka przechwytów.

Sześć bramek na swoim koncie zaliczył również Joakim Backstrom. Najskuteczniejszy był jednak Arkadiusz Miszka, który ośmiokrotnie znajdował sposób na pokonanie Piotra Wyszomirskiego.

Kolejnym ligowym rywalem Orlen Wisły będzie Chrobry, z którym nafciarze zagrają w Głogowie w sobotę 12 lutego. Wcześniej jednak, bo w środę 9 lutego płocczanie zmierzą się w rewanżowym meczu 1/4 Pucharu Polski z AZS AWF Gorzów Wlkp. Pierwszy mecz, rozgrywany w Gorzowie, nafciarze wygrali 33:23, więc trudno w rewanżu spodziewać się chociażby odrobiny emocji. Można jednak mieć nadzieję, że trener Lars Walther przekona swoich podopiecznych, aby zagrali jak najlepiej z myślą o kibicach, którzy pojawią się w Orlen Arenie.

Orlen Wisła Płock - Wisła Puławy 34:21 (21:11)
Orlen Wisła: Wichary - Kwiatkowski 2, Backstrom 6, Miszka 8, Samdahl 6, Kawas 3, Dobelsek 1,Zołoteńko 5, Kuzelew 2, Chrapkowski, Paluch 1.
Wisła: Wyszomirski - Pomiankiewicz, Kus, Siemionow 1, Afanasjew 2, Szyba 7, Gowin 5, Zydroń 5, Zinczuk 1, Sieczkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz