sobota, 5 lutego 2011

Wyszogród gościł młodych tenisistów stołowych

Wyszogród na stałe wpisuje się w mapę tenisa stołowego. W sobotę w hali gimnazjum przy ulicy Niepodległości, aż 94 młodych tenisistów i tenisistek rywalizowało w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategorii młodzik (rocznik 1998 i młodsi). Kluby z Płocka i powiatu płockiego ziemskiego były reprezentowane przez czworo dzieci.

Najlepszy wynik z tej czwórki uzyskała młoda (12 l.) zawodniczka Nadwiślanina Płock - Anna Wereszczaka, zajmując trzecie miejsce w kategorii dziewcząt, uhonorowane przez organizatorów (m.in. Urząd Miasta i Gminy Wyszogród oraz miejscowy klub "Stegny") okazałym pucharem i dyplomem.

Wśród dziewcząt wystąpiły również Dominika Wolińska (także Nadwiślanin Płock) oraz reprezentantka Nadwiślanina Słubice Aleksandra Karasek. Obie zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 9-12. Wszystkie trzy dziewczynki wywalczyły sobie prawo startu w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Młodzików, które odbędą się 10 kwietnia w Nadarzynie.

Płocki "rodzynek" wśród chłopców - Piotr Grzelak z Nadwiślanina Płock zajął miejsce 25-32 w stawce 57 rywali.

Niewątpliwym wydarzeniem zawodów było zwycięstwo w kategorii dziewcząt dziesięcioletniej Wiktorii Ziemkiewicz, płocczanki występującej w barwach GLKS Nadarzyn. 

Sprawne przygotowanie turnieju, podobnie jak poprzednich, zaowocowało tym, że następne zawody tenisa stołowego podobnej rangi w Wyszogrodzie odbędą się już 5 marca. Będzie to III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów.

2 komentarze:

  1. Wyszogród the best22 lutego 2011 11:54

    Brawo Wyszogród! A co z tenisowym klubem Stegny?

    OdpowiedzUsuń
  2. klub zostal przeniesiony do warszawy i gra teraz w 1 lidze pod nazwa hals warszawa, jednak mecze stegien to bylo cos:):)pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń