niedziela, 13 lutego 2011

Sztuka walki prawie jak taniec


Instruktorzy z Brazylii poprowadzą w Płocku piąte Ogólnopolskie Warsztaty Capoeira Regional. Organizujący zajęcia Uczniowski Klub Sportowy Grupo Magia – Capoeira Regional UNICAR zaprasza do Gimnazjum nr 8 i Orlen Areny od 18 do 20 lutego.

Organizatorom zależy na jak największym upowszechnieniu capoeiry. Ta niezwykle szybka i atrakcyjna sztuka walki, przypominająca taniec, jest połączeniem tradycji afrykańskich i brazylijskich.

Capoeira to sport podnoszący sprawność fizyczną, będący doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Nic więc dziwnego, że na całym świecie (również w Polsce) zdobywa sobie coraz większą popularność.

Warsztaty rozpoczną się w piątek 18 lutego o godzinie 16 w sali sportowej Gimnazjum nr 8, gdzie po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości rozpoczną się pierwsze treningi (potrwają do 19.00). Dzień później treningi w grupach rozpoczną się już o 10 i potrwają do 13. Po przerwie na obiad ćwiczenia zostaną wznowione o 15.30, a zakończą się o 18.

Niedzielne zajęcia w Orlen Arenie. O 11.00 godzinny trening otwarty dla wszystkich zainteresowanych poprowadzą doświadczeni instruktorzy z Brazylii: Secao, Amendoim, Dinossauro, Estagiario Tiririca oraz Sem Memoria, pełniący obowiązki prezesa Polskiego Stowarzyszenia Capoeira.

Na 13.30 zaplanowane zostały pokazy sztuk i sportów walki w wykonaniu płockich klubów: UKS Judo Kano, Jutrzenka, LKS Puncher, Valetudo, UKS Sanda, Rajewski Team, Eliot, Viking, Ren Shin oraz UKS Judo Sensei.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz