niedziela, 13 lutego 2011

Sukces płockiej judoczki w Warszawie


Karina Ciechomska z Jutrzenki Płock triumfowała w pierwszym rzucie Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach, które odbywały się w Warszawie, startowało około 100 zawodniczek i zawodników.

Rywalizacja rozpoczęła się od toru przeszkód, który trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie. Młoda zawodniczka Jutrzenki zajęła w ćwiczeniach sprawnościowych trzecie miejsce. Następnie rozpoczęły się walki. Karina Ciechomska musiała zmagać się z czterema rywalkami. Wszystkie pokonała przed czasem, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce, złoty medal i nagrody. Drugi rzut Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się w marcu.

Gdy Karina walczyła w Warszawie, dwaj jej klubowi koledzy startowali w Łazach w turnieju o puchar burmistrza Lesznowoli. Adam Gołębiewski wygrał przed czasem cztery walki i był faworytem finału. Niestety, w walce decydującej o pierwszym miejscu nieszczęśliwie zahaczył nogą o matę. Preciwnik wykorzystał jego potknięcie, zakładając trzymanie (asae-komi), dzięki któremu wygrał przez ippon. Adam musiał więc zadowolić się drugą lokatą. Na trzecim miejscu swój start zakończył zaś Cezary Figiel, który dwie ze stoczonych przez siebie walk wygrał, a dwie przegrał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz