niedziela, 13 lutego 2011

Padli dopiero w dogrywce

Walczący o pozostanie w II lidze koszykówki płocki zespół Mon-Pol-u uległ w niezwykle ważnym wyjazdowym meczu drugiemu zespołowi Trefla Sopot 80:90. Niezwykle zacięty mecz po czterech kwartach skończył sie wynikiem remisowym 73:73 i o zwycięstwie gospodarzy zadecydował dopiero dodatkowy czas gry. Płocczanie przegrali dogrywkę 7:17. Najskuteczniejszym zawodnikiem Mon-Polu był w Sopocie Grzegorz Kożan, który zdobył aż 31 punktów, najwięcej ze wszystkich zawodników obu drużyn.

Dzięki zwycięstwu nad Mon-Polem zespół z Sopotu opuścił strefę spadkową. Podpieczni trenera Ireneusza Jasińskiego, niestety, wciąż pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Do Trefla II Sopot mają trzy punkty straty, a do przedostatniego w tabeli Basketu Piła, zaledwie dwa. Właśnie Basket Piła będzie następnym przeciwnikiem płocczan. Mecz zaplanowano na 19 lutego w Pile. Do końca rundy rewanżowej II ligi mężczyzn pozostało sześć kolejek.

Trefl II Sopot - Mon-Pol Płock 90:80 (20:20, 20:21, 16:11, 17:21, d. 17:7)
Trefl II: Małgorzaciak 22,  Szymkiewicz 28, Patoka 9, Jaśkiewicz 10, Stalicki 9, Żołnierewicz 8, Szłapka 3, Andryańczyk 1, Ziemniarski.
Mon-Pol: Krawiec 17, Kożan 31,  Zych 5, Bruździński 9, Gałecki 8, Firyn 3, Nowakowski, Skowroński, Bieńkowski 7.