sobota, 12 lutego 2011

Siatkarskie święto w Płocku

Dwa mecze siatkarskiej ligi światowej zostaną rozegrane w Orlen Arenie w piątek 24 i w sobotę 25 czerwca. Przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Portoryko.

Informację o przyznaniu Płockowi organizacji dwóch pojedynków tegorocznej edycji siatkarskiej "Światówki" jako pierwsza przekazała oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Możemy na niej przeczytać: "Po raz pierwszy w historii Ligi Światowej mecze rozegrane zostaną w Płocku. Miejscem spotkań z ekipą Portoryko będzie Orlen Arena - największy tego typu obiekt na Mazowszu. Hala z przeznaczeniem widowiskowo-sportowym, oddana została do użytku w listopadzie 2010 roku. Jej pojemność wynosi 5467 miejsc. W przyszłości obok Orlen Areny ma powstać kryta pływalnia i hotel, obiekty te zostaną połączone z halą podziemnym łącznikiem. Całość wraz z istniejącym stadionem piłkarskim będzie tworzyła nowoczesny kompleks sportowo-noclegowy, unikalny w skali całego kraju.

Płock jest jednym z najsilniejszych w kraju ośrodków piłki ręcznej. Miejscowy Orlen Wisła zalicza się do czołówki PGNiG Superligi. Historia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego liczy już 129 lat. Jest to jeden z najstarszych klubów sportowych na ziemiach polskich."

Prorokiem można nazwać trenera kadry szczypiornistów i szkoleniowca Vive Targów Kielce Bogdana Wentę, który po ostatnim meczu swojego klubu z Orlen Wisłą radził płocczanom, aby pomyśleć nad zorganizowaniem w naszym mieście Ligi Światowej w siatkówce.

Nie wiadomo, w jakim składzie zagrają polscy siatkarze w Płocku, ale pewne jest, że do boju powinien poprowadzić ich Andrea Anastasi, włoski trener, który niedawno został trenerem naszej kadry. Jego główne cele to medal w tegorocznej Lidze Światowej i awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, gdzie Polacy mają walczyć o jedną z czołowych lokat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz