sobota, 19 lutego 2011

Błysnął "Złoty"

Szczypiorniści Orlen Wisły pokonali kolejnego rywala różnicą dziewięciu bramek, ale w pierwszej połowie spotkania z Piotrkowianinem nie zachwycili swoich fanów, którzy zjawili się w sobotnie popołudnie w Orlen Arenie.

Oglądanie podopiecznych trenera Larsa Walthera w pierwszych 30 minutach pojedynku można byłoby potraktować jako karę. Nafciarze nie grzeszyli szybkością ani skutecznością. Sporo akcji kończyli rzutami niecelnymi lub łatwo bronionymi przez bramkarzy. Na uwagę zasługiwało kilka prób rozpoczęcia akcji natychmiast po stracie gola. W końcu udało się płocczanom zdobyć bramkę niespełna dziesięć sekund po jej stracie.

Na szczęście po zmianie stron kibice obejrzeli zupełnie odmienioną Orlen Wisłę. Trener Lars Walther zmienił ustawienie lewej strony. Wprowadzenie na skrzydło Joakima Backstroma okazało się strzałem w dziesiątkę. Po przerwie na polu gry pojawił się także Michał Zołoteńko i tylko pół godziny wystarczyło mu by zostać najskuteczniejszym z płocczan w sobotnim meczu.  

"Złoty" błyszczał nie tylko wykańczając skutecznie akcje, ale potrafił też popisywać się efektownymi asystami, czy ściągać na siebie uwagę obrońców gości, aby zrobić miejsce do oddania rzutu swoim partnerom z zespołu. Godny podkreślenia jest również fakt, że w płockim zespole na listę strzelców wpisali się wszyscy zawodnicy występujący w polu.
Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:24 (15:13)
Orlen Wisła: Seier - Kwiatkowski 2, Chrapkowski 4, Paluch 4, Wiśniewski 2, Kawas 4, Dobelsek 4, Twardo 1, Kuzelew 3, Samdahl 1, Backstrom 2, Zołoteńko 6
Piotrkowianin: Ner, Matulski, Studziński - Politowski 1, Skalski, P. Matyjasik 3, Wuszter 2, Masłowski 3, Achruk 8, M. Matyjasik 3, Matiuk, Laskowski 3, Mróz, Trojanowski 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz