poniedziałek, 14 lutego 2011

Kadrowe roszady w Wiśle


Piłkarze płockiej Wisły mają nowego, tymczasowego trenera. Został nim Mieczysław Broniszewski. Nowym stoperem nafciarzy został zaś Radosław Kustra.

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Wisły Płock czytamy: "Wisła Płock S.A. informuje, iż Pan Jarosław Araszkiewicz został 14. lutego 2011 r. odwołany z funkcji I trenera pierwszego zespołu na czas niezbędny do wyjaśnienia kontrowersji dotyczących jego kontraktu trenerskiego. Pełniącym obowiązki szkoleniowca pierwszego zespołu został Mieczysław Broniszewski, któremu pomagał będzie Marek Końko."

Nie da się wykluczyć, że "kontrowersje dotyczące kontraktu" okażą się jedynie pretekstem do zmian, o których było głośno natychmiast po objęciu stanowiska prezesa przez Krzysztofa Dmoszyńskiego. Zanim "Dmo" oficjalnie został prezesem, mówiło się, że chce on zatrudnić szkoleniowca, który pracował już w Wiśle za jego poprzedniej kadencji. Aby nie rozdrażniać kibiców, początkowo "Bronek" został zatrudniony na stanowisku dyrektora sportowego, a trenerem pozostał "Araś". Teraz jednak nadarzyła się okazja, aby Araszkiewicza usunąć ze stanowiska.

Nieco w cieniu informacji o zmianie trenera pozostaje wiadomość o wypożyczeniu na pół roku (z opcją transferu definitywnego) 22-letniego stopera Radosława Kustry. Wychowanek Lublinianki był związany z Widzewem Łódź, gdzie ostatnio występował w Młodej Ekstraklasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz