wtorek, 11 marca 2014

XXII Płockie Ergowiosła: młodzież, Czesi, mundurowi, VIP-y, nauczyciele i... zawodowcy

Zespół Szkół Technicznych w Płocku gościł zawody finałowe XXII Płockich Ergowioseł – Memoriał Kazimierza Młynarkiewicza. Głównymi aktorami byli uczniowie płockich i podpłockich gimnazjów, szkół średnich oraz studenci. Wśród blisko 250 uczestników nie zabrakło również wioślarzy wyczynowców, mastersów i służb mundurowych. Wyczynowcy ścigali się na klasycznym dystansie wioślarskim 2000 metrów, amatorzy zaś mieli "do przepłynięcia" 500 metrów. 


Wśród gimnazjalistek indywidualnie zwyciężyła Anna Rutkowska z Gimnazjum w Gąbinie przed Aleksandrą Wiśniewską z Brudzenia Dużego i Agnieszką Osiecką z Radzanowa. Najlepszym z gimnazjalistów okazał się Piotr Bugaj z Gimnazjum w Siecieniu, który wyprzedził Kamila Jasińskiego z Radzanowa i Bartka Borowskiego z Gimnazjum nr 8 w Płocku. Drużynowo wygrały dziewczęta z Gimnazjum w Brudzeniu Dużym przed Radzanowem i Gąbinem zaś wśród chłopców wygrało Gimnazjum w Siecieniu, przed Gimnazjum nr 8 w Płocku i Gimnazjum w Radzanowie.

Mimo, że frekwencja wśród przedstawicieli szkół średnich była trochę niższa niż zwykle, to i w tej kategorii wyrównana rywalizacja trwała do samego końca. Wśród młodych pań najlepsza była Dominika Marciszewska z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości przed Marleną Wronką z Jagiellonki i Joanną Szygowską z ZSUiP. Dziewczęta z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości wygrały jednocześnie rywalizację drużynową przed reprezentacjami Jagiellonki i "Siedemdziesiątki" (ZST).

Wśród panów ze szkół średnich Damiana Lubomskiego z Zespołu Szkół Technicznych, który zwyciężył i Bartka Kłosowskiego z tej samej szkoły, który zajął trzecie miejsce, rozdzielił Dawid Mamcarz z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku. Drużynowo wygrała Siedemdziesiątka przed Budowlanką i LO PUL Płock.

Wśród studentów, niestety zabrakło w tym roku uczelni warszawskich, które dotychczas zawsze przyjeżdżały na Płockie Ergowiosła. Rywalizowali zatem reprezentanci trzech płockich uczelni. Najlepszą studentką okazała się Paulina Warda ze studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy PWSZ, przed Anetą Białaszek i Kingą Owsik z Zespołu Medycznych Szkół Policealnych. Studentki z Medyka wygrały również rywalizację drużynową. Wśród studentów wygrał Piotr Trzuszkowski z Zespołu Medycznych Szkół Policealnych przed Kamilem Sarzalskim z PWSZ i Konradem Pudlikiem ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Drużynówkę wygrał Medyk, przed PWSZ-tami i Włodkowicem.

Na ergowiosłach nie zawiodły również, jak zwykle, panie i panowie ze służb mundurowych. Strażniczki miejskie, które zajęły trzy pierwsze miejsca, w kolejności: Magdalena Nowakowska, Barbara Bińkowska i Ewa Domańska, pokonały panie z płockiego WOPR-u: Joannę Chrustowską, Joannę Jabłońską i Katarzynę Pydyn. Wśród panów wygrali strażacy: Michał Sobociński przed Dawidem Dąbkowskim, trzeci był Filip Radgowski z WOPR-u. W klasyfikacji drużynowaej wygrali strażacy przed WOPR-owcami i strażnikami miejskimi.

Wśród zawodników wyczynowych z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego zwyciężali: Kamil Zajkowski w kategorii seniorów, Piotr Szczepański w kategorii juniorów, Oliwia Nowak w juniorkach młodszych, Bartłomiej Donarski wśród juniorów młodszych oraz Beata Trzeciak wśród młodziczek i Jan Domeradzki wśród młodzików. 

Nie zabrakło także najstarszych wioślarzy – mastersów, którzy na płockie zawody przyjechali z Warszawy, Poznania i Olsztyna. Najlepsza wśród masterek okazała się jednak płocczanka Kinga Jarosińska, która na co dzień szlifuje kondycję trenując sztuki walki, zaś najlepsi wśród mastersów byli, po zastosowaniu przeliczników czasowych: Henryk Szlachta z Plocka (kategoria do 60 lat) oraz Włodzimierz Gregorowicz z Warszawy (kategoria powyżej 60 lat).

Na ergowiosłach nie zabrakło również zawodników z Czech z zaprzyjaźnionej szkoły, którzy ścigali się między soba w biegu pokazowym. Dużo emocji wzbudził również wyścig VIP-ów, w którym ścigali się panowie zarówno w stroju sportowym jak i w garniturach. Najlepszy wśród VIP-ów okazał się, co chyba nie dziwi, Wojciech Jankowski, trener kadry olimpijskiej wioślarzy. Najlepszym spośród nauczycieli, którzy odważyli się spróbować sił w tegorocznych ergowiosłach był Krzysztof Kozanecki z Siedemdziesiątki. Zawody odbyły się przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz