czwartek, 28 listopada 2013

Ergowiosła w "realu" i w internecie

Z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem wrócili do Płocka z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie Halowym zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego/SMS Płock (medaliści na zdjęciu). W Kaliszu, gdzie odbywały się mistrzostwa rozegrano także prekursorski I Internetowy Puchar Polski. W "realu" zawodnicy wiosłowali w czterech miastach: Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy, a na żywo można było rywalizację śledzić w internecie i na telebimach w miejscu zawodów. Swoją obecność w tej nowatorskiej rywalizacji zaznaczył wioślarz wagi lekkiej z Płocka Michał Cichosz, który w Kaliszu zajął drugie miejsce, a w skali kraju - siódme.


W rozegranych w "realu" mistrzostwach płocczanie triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród juniorów bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Łukasz Krajewski, a drugi był Michał Turowski (obaj z Płocka). Kategorię junior młodszy po bardzo zaciętej walce wygrał Marcin Krysiński z PTW. 

Zawody w Kaliszu były jednymi z ostatnich imprez wioślarskich w tym roku. Z uwagi na warunki pogodowe zawodnicy nie wiosłują już na wodzie, rozpoczęli natomiast okres przygotowawczy do następnego sezonu. Potrwa on dość długo bo aż do marca. Jest to jednak czas mozolnej pracy. W czasie konsultacji trenerskich (w tym 12 konsultacji kadry polski od seniorów po juniorów) wszyscy zawodnicy zostali przebadani. Jeszcze w tym roku płoccy wioślarze pojadą na zgrupowanie kondycyjne do Zakopanego a najmłodsi wezmą udział w zawodach na ergometrach wioślarskich w Warszawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz