piątek, 2 sierpnia 2013

Z kadrowiczem i nowym sponsorem do Łęcznej

Górnik Łęczna będzie wyjazdowym przeciwnikiem piłkarzy Wisły Płock w drugiej kolejce pierwszej ligi. Rywal nie kryje aspiracji awansu do ekstraklasy i jak stwierdził jeszcze przed sezonem trener płocczan Marcin Kaczmarek, jest to drugi z trzech arcytrudnych przeciwników, z jakimi przychodzi się mierzyć nafciarzom już na początku sezonu. Akcje Wisły rosną jednak po remisie z Miedzią Legnica, okrzykniętym niespodzianką i opinie fachowców co do faworyta tego spotkania są podzielone. Tymczasem wyśmienita wiadomość nadeszła w Polskiego Związku Piłki Nożnej - powołanie do reprezentacji Polski U-20 otrzymał płocki młodzieżowiec Daniel Szczepankiewicz, ostatnio etatowo występujący między słupkami Wisły. Do grona partnerów klubu dołączyła natomiast firma Rolmarket, która swą siedzibę ma w podpłockich Cieślach.


Podpisana w mijającym tygodniu umowa przewiduje, że Rolmarket będzie wspierał finansowo działalność Wisły Płock w zamian za promocję firmy na terenie stadionu i poza nim. Rolmarket to znajdujące się w Cieślach pod Płockiem centrum ogrodnicze oraz centrum kamienia i kostki. Firma oferuje także artykuły z zakresu rolnictwa i hodowli oraz prowadzi dwa sklepy internetowe: Rolmarket.pl i PanFarmerek.pl. Sklep Rolmarket.pl jest jednym z największych internetowych sklepów ogrodniczych w kraju oraz jednym z największych w branży e-commerce w regionie.  

Rolmarket jest, firmą rodzinną, istnieje od 1996 roku. Pierwotna nazwa przedsiębiorstwa to PPHU Pasz-Mix. Jak powiedział tuż po podpisaniu umowy właściciel centrum ogrodniczego - Łukasz Rybicki, nie chodzi mu tylko o czysto formalną wymianę świadczeń z klubem: – Uważam, że gdy jakakolwiek firma ma możliwości, to powinna wspierać lokalne inicjatywy i lokalny sport. Nie ukrywam również, że marzy mi się, jako kibicowi Wisły, aby za naszym przykładem poszły inne, także większe organizacje.

Tymczasem z powołania do reprezentacji U-20 na mecz z Litwą (14 sierpnia, godz. 17.30 w Suwałkach) cieszy się Daniel Szczepankiewicz. Pismo o powołaniu podpisali trener Jacek Zieliński i dyrektor sportowy Reprezentacji Polski U-20 Stefan Majewski. Płocki golkiper przedmeczowe zgrupowanie rozpocznie już 12 sierpnia w Hotelu nad Wigrami w Suwałkach. 

Nic zatem dziwnego, że etatowy ostatnio młodzieżowiec Wisły znalazł się także na początku listy zawodników, których do autokaru zmierzającego do Łęcznej zaprosił trener Marcin Kaczmarek. Ostatecznie na mecz pojechali: Seweryn Kiełpin, Daniel Szczepankiewicz, Paweł Magdoń, Arkadiusz Mysona, Łukasz Nadolski, Marko Radić, Cezary Stefańczyk, Filip Burkhardt, Janusz Dziedzic, Tomasz Grudzień, Jacek Góralski, Fabian Hiszpański, Krzysztof Janus, Paweł Kaczmarek, Bartłomiej Sielewski, Piotr Wlazło, Marcin Krzywicki i Łukasz Sekulski.

Klub nie ujawnił, gdzie płocczanie spędzą noc poprzedzającą spotkanie, ale wiadomo, że z pewnością stawią się punktualnie na stadionie Górnika Łęczna, gdzie mecz rozpocznie się o godz. 15.45. 

W mijającym tygodniu działacze Wisły dopięli też wypożyczenia kolejnych młodych nafciarzy. Dariusz Gorczyczewski i Daniel Mitura w sezonie 2013/2014 występować będą w grającym w grupie łódzko - mazowieckiej III ligi MKS Kutno, Łukasz Stański reprezentował będzie barwy trzecioligowca z grupy kujawsko - pomorsko - wielkopolskiej - Włocłavii Włocławek (trenerem jest były zawodnik Wisły Mirosław Milewski), natomiast Szymon Wiejski zdecydował się pozostać w czwartoligowych Błękitnych Raciąż. Wszyscy wypożyczeni zostali na cały sezon, ale z możliwością powrotu po rundzie jesiennej. 
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz