piątek, 16 sierpnia 2013

Pokonali Gladiatorów. Kavas i Kwiatkowski bohaterami ostatniej akcji

Orlen Wisła Płock pokonała w towarzyskim wyjazdowym meczu czołową siódemkę Bundesligi SC Magdeburg 35:33. Przez pół godziny trwał wyrównany mecz obu siódemek, by w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili płocczanie. Choć po meczu gospodarze podkreślali, że to nie strona sportowa była na pierwszym planie wydarzenia, jednak porażka z zespołem, który dopiero weźmie udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów nieco zabolała miejscowych - wynik poszedł w świat. Mecz w hali GETEC Arena obejrzało na żywo ponad pięć i pół tysiąca widzów. Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się uroczystość przekazania czeku na 50 tys. euro na pomoc dla klubów z rejonów dotkniętych ubiegłoroczną powodzią w środkowych Niemczech. 
Niemiecki zespół kilkakrotnie miał szansę rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Jednak zarówno przy stanie 13:9 w 22 minucie, czy 30:27 (w 51.) gospodarzom nie udało się zatrzymać przejmujących inicjatywę płocczan, którzy dwukrotnie popisali się serią pięciu goli zdobytych pod rząd. W dramatycznej końcówce gospodarze mieli szansę wyrównać (przy stanie 33:34), ale kiedy byli w ataku piłkę przejął Bostjan Kavas (na zdjęciu), uruchomił podaniem Zbigniewa Kwiatkowskiego, który trafiając do pustej bramki ustalił wynik meczu. 

- Nawet mała liczba prostych błędów, jakie popełniliśmy, jest surowo karana przez silny zespół, jakim jest Płock - powiedział po meczu  Jure Natek, słoweński lider, niemieckiego zespołu, prowadzonego przez trenera Franka Carstensa.

W płockich barwach zadebiutował w Magdeburgu Ivan Milas. Urodzony w Chorwacji Bośniak otrzymał chorwacki paszport i dzięki temu w Orlen Wiśle dotrzymany został limit zatrudnienia zawodników spoza Unii Europejskiej. Mierzący dwa metry 20-letni praworozgrywający podpisał kontrakt z płockim klubem na trzy lata.  

Magdeburg, 15 sierpnia
SC Magdeburg - Orlen Wisła Płock 33:35 (17:17)
Orlen Wisła: Sego, Wichary – Nikcević 3, Wiśniewski 3, Milas, Jurkiewicz 5, Eklemović 2, Kavas 1, Lijewski 6, Ghionea 7, Syprzak 1, Kwiatkowski 2, Toromanović 5.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz