sobota, 17 sierpnia 2013

Płocki MON szczęśliwy dla Matysiaka

Aż 21 kolarzy nie wytrzymało trudów 179 kilometrowego wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej rozegranego w Płocku i okolicach. Na mecie 52. edycji tej kolarskiej imprezy połączonej z nutką patriotyzmu zameldowało się 64 zawodników. Wygrał, po raz trzeci wpisując się na listę triumfatorów tej imprezy, Bartłomiej Matysiak (na zdjęciu jedzie na drugiej pozycji) z grupy CCC Polsat Polkowice. Finiszował najlepiej z trzyosobowej ucieczki, która miała przewagę blisko 16 minut nad peletonem i 20 sekund nad pierwszą z grup pościgowych. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Komar z BDC Marcpol, trzeci był Łukasz Bodnar z ekipy Bank BGŻ. Liderem w klasyfikacji BGŻ ProLigi, do której zaliczany był płocki wyścig pozostał Mateusz Taciak z CCC Polsat, który wyścigu nie ukończył. Ze względu na udział ekip z Białorusi i Słowacji impreza miała charakter międzynarodowy. 


O patriotycznym aspekcie kolarskiego ścigania, rocznicy Bitwy Warszawskiej przypominał podczas wręczania nagród dyrektor wydziału sportu płockiego Urzędu Miasta Robert Czwartek. Na Rynku Starego Miasta nie zabrakło także wojskowej orkiestry, która uprzyjemniła kibicom okres oczekiwania na kolarzy okolicznościowym koncertem. 

Tradycyjnie trasa, która miała początek na Starym Rynku wiodła drogami gminy Brudzeń Duży. A tam trudnych wzniesień i pagórków nie brakuje. Specyfika trasy oraz determinacja najlepszych zadecydowały, że stawka kolarzy rozdarła się już po pięćdziesięciu kilometrach. Na czele jechała piętnastoosobowa grupka, z której kilkanaście kilometrów przed metą udaną ucieczką popisała się późniejsza pierwsza trójka wyścigu. Ostatnie kilometry ścigania mogli podziwiać mieszkańcy ulic wokół Starego Miasta, bowiem kolarze na koniec rozegrali trzy rundy po trzy kilometry z metą na Starym Rynku. Niezadowolony na mecie mógł być Mateusz Bodnar, który na ostatnich kilometrach wykonał największą pracę, finiszując również jako pierwszy na końcu każdej z rund wokół Starego Miasta. Na początku ostatniej prostej wyścigu Matysiak wraz z Komarem zostawili jednak z tyłu zmęczonego zawodnika Banku BGŻ i finisz rozegrali między sobą. Na pocieszenie pozostaje Bodnarowi fakt, że po płockim wyścigu pozostał na drugim miejscu klasyfikacji BGŻ ProLigi, zmniejszając nieco stratę do prowadzącego Taciaka..

Płock, 17 sierpnia - 52. Puchar MON: 1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), 2. Mateusz Komar (BDC MarcPol)- obaj 4:03.23; 3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) - strata 9 s; 4. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat); 5. Marcin Sapa (BDC MarcPol); 6. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) - wszyscy strata 39 s; 7. Mariusz Witecki - 41 s; 8. Tomasz Smoleń (obaj Bank BGŻ); 9. Robert Radosz (BDC MarcPol); 10. Wojciech Skarżyński (Las Vegas Powe Energy Drink) - wszyscy strata 1.47.
Klasyfikacja drużynowa: 1. BDC MarcPol - czas łączny: 12:13:34; 2. Bank BGŻ - strata 16 s.; 3. CCC Polsat Polkowice - 1.32; 4. Las Vegas Power Drink - 4.21; 5. Regionalna Śląsk - 25.31; 6. Reprezentacja Białorusi - 40.07. Sklasyfikowano 11 zespołów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz