czwartek, 1 sierpnia 2013

Medale OOM poza zasięgiem płockich lekkoatletek

Bez medali wróciła z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie'13 skromna reprezentacja dwóch płockich klubów lekkoatletycznych - MUKS Płock i MLKL Płock. Najbliżej podium były zajmując piąte miejsca w swoich konkurencjach sprinterka MUKS Karolina Ciesielska oraz siedmioboistka z MLKL Kinga Nisztor (na zdjęciu w koszulce z numerem 26).

Płockie kluby nie miały szczęścia podczas przygotowań do tegorocznej OOM. Mierząca w podium Kinga Nisztor trzy tygodnie przed imprezą doznała urazu kolana i musiała zmniejszyć obciążenia treningowe by w ogóle w zawodach wystartować. Ale i tak ustanowiła swój rekord życiowy, jeśli chodzi o zdobyte w siedmioboju punkty (4422). Najlepiej zaprezentowała się w biegu na 800 metrów ustanawiając swój rekord życiowy, co dało jej drugie miejsce w tej konkurencji siedmioboju, zaś w swojej dotychczasowej specjalizacji, skoku wzwyż, najlepszy wynik w tym sezonie - 160 cm, dał jej trzecią lokatę wśród pozostałych siedmioboistek. W pozostałych konkurencjach Kinga osiągnęła następujące wyniki: 100 m ppł. - 16,47 s; kula (3 kg) - 11,42 m; 200 m - 27,84 s; w dal - 4,90 m; oszczep - 35,06 m.

Druga z reprezentantek MLKL, Iwona Niska, zdobyła niecałe trzysta siedmiobojowych punktów mniej od swojej koleżanki (3947 pkt), ale dało jej to dopiero 14. miejsce. W barwach AZS AWF Gdańsk wystąpiła natomiast była zawodniczka MLKL Anna Kowalska, zajmując szóste miejsce.

Pech dopadł także ekipę MUKS Płock. W ostatniej chwili okazało się, że w zawodach nie wystartuje Dominika Orlikowska, która wywalczyła sobie wcześniej prawo startu w konkursie rzutu oszczepem. Tymczasem Karolina Ciesielska w biegu eliminacyjnym bez problemów z drugiego miejsca zakwalifikowała się do finału na 200 metrów, uzyskując piąty czas eliminacji (25.09). Trenerów jednak to zbytnio nie martwiło, zwykle w finale bywało lepiej. Tym razem jednak po bardzo dobrym starcie, gdy płocczankę wyprzedziły już trzy rywalki, nie znalazła w sobie wystarczających pokładów by wywalczyć miejsce tuż za podium, które przegrała zaledwie dziesięcioma setnymi sekundy.

Rok temu podczas OOM Małopolska sztafeta 4x400 juniorek młodszych MUKS zdobyła srebrny medal, nic więc dziwnego, że i w tym roku płocki klub liczył na miejsce na podium. W biegu na 400 metrów rozegranym poza konkurencją płocczanki zdawały się jeszcze potwierdzać słuszność tych oczekiwań. Wszystkie oprócz zawodniczki rezerwowej, narzekającej na ból nogi Angeliki Mianeckiej, pobiły swoje rekordy życiowe, a Monika Braun złamała magiczną barierę pokonując dystans 400 metrów w czasie poniżej jednej minuty. Niestety w biegu finałowym płocka sztafeta zameldowała się na mecie na siódmym miejscu i o medalowych marzeniach trzeba było zapomnieć. Dziewczęta w składzie: Monika Braun, Katarzyna Kochanowska, Krzysztofa Warda i Karolina Ciesielska uzyskały czas 4:00.58. Wygrała sztafeta Zawiszy Bydgoszcz z czasem 3:51.51.