piątek, 2 sierpnia 2013

Multimedalista z KP MZOS

FOT. KP MZOS
Damian Chrzanowski (na zdjęciu z trenerem Jurijem Szyczkowem) zdobył aż sześć medali podczas Letnich Mistrzostw Polski 15-latków w Pływaniu. W zawodach w Oświęcimiu potwierdził, że posiada ogromny talent i potencjał. Już w połowie sierpnia wystartuje na Światowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które w tym roku odbędą się w Windsor-Essex w Kanadzie.


Płocczanin okazał się bezkonkurencyjny wśród rówieśników na dystansach stu i dwustu metrów stylem motylkowym. Na tym drugim dystansie zabrakło rywala, który mógłby go zmobilizować do poprawienia rekordu życiowego. Do swojej kolekcji medalowej Damian dołożył ponadto srebro w sprincie na 50 metrów motylkiem i brąz na 400 metrów stylem dowolnym. 

Dwa kolejne złote medale wywalczył już w sztafecie z kolegami z KP MZOS. Płocczanie okazali się w Oświęcimiu najlepsi w sztafetach 4 x 100 dowolnym (Chrzanowski, Piotr Sternak, Michał Porwat, Igor Makowski) oraz 4x200 również dowolnym, w której do Chrzanowskiego, Sternaka i Porwata dołączył Maciej Skwarski

Obok Damiana Chrzanowskiego płockie kluby pływackie reprezentować będą na Światowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Piotr Sternak, Michał Porwat i Łukasz Solak ze Swim Płock. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz