niedziela, 25 sierpnia 2013

Drugie wzmocnienie Mon-Polu (i będą następne)

Agata Ostrowska (20 lat), absolwentka SMS PZKosz Łomianki, wychowanka Korsarza Gdańsk dołączy w tym sezonie do pierwszoligowego zespołu koszykówki kobiet Mon-Pol Płock. To drugie w tej przerwie rozgrywkowej, po Justynie Pytlarczyk, wychowance UKS Dwójka Działdowo, wzmocnienie płockiego klubu. W minionym sezonie Agata Ostrowska reprezentowała barwy Artego Bydgoszcz, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Nominalnie gra na pozycji rzucającej.


"Przesiedlona" do Bydgoszczy gdańszczanka w sezonie 2012/2013 rozegrała 15 spotkań w I lidze w barwach Baton Basket 25 Bydgoszcz i 6 meczów w PLKK w barwach Artego. Agata Ostrowska grała z białym orłem na koszulce w reprezentacjach Polski U16 i U18. W 2008 roku z kadrą województwa pomorskiego zdobyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostw Polski juniorek młodszych). W turnieju tym wybrano ją do pierwszej piątki "All-Stars". Rok później w barwach Korsarza zajęła 8. miejsce w mistrzostwach Polski U16. Już w barwach Baton Basket 25 Bydgoszcz zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Polski U18 (2012), by w tym roku powtórzyć ten sukces w mistrzostwach Polski U-20.

Działacze Mon-Pol-u zapowiadają kolejne wzmocnienia zespołu, a nazwiska dziewcząt, które przejdą do Płocka mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz