środa, 21 sierpnia 2013

Dolcan i Bełchatów wygrywają, Wisła trzecia. Czas na Dolcan

Dolcan Ząbki i GKS Bełchatów z grupy pościgowej za Wisłą Płock urządziły sobie ostre strzelanie w rozgrywanej na raty IV kolejce pierwszej ligi. Ząbkowianie pokonali 4:0 GKS Tychy, bełchatowianie strzelili o jedną bramkę więcej katowickiej "Gieksie". Oba zespoły grały u siebie. Tym samym płocczanie spadając na trzecie miejsce w tabeli stracili po zaledwie trzech dniach fotel lidera i mają po dwa punkty straty do prowadzącej dwójki. Dobra wiadomość jest taka, że mają także jeden punkt przewagi nad czterema zespołami z dalszej części grupy pościgowej: Arką Gdynia, Chojniczanką Chojnice, Olimpią Grudziądz i Flotą Świnoujście. Najbliższy mecz znów zapowiada się szlagierowo. Wisła w niedzielę, niemal w samo południe o 12.15 podejmie na stadionie im. Kazimierza Górskiego lidera tabeli - Dolcan Ząbki. Ruszyła już przedsprzedaż biletów.


Za podglądanie rywali Wisły Płock odpowiada w sztabie szkoleniowym Adam Majewski. Jak zapewnił w programie "dzień z Wisłą" klubowej telewizji, obejrzał zapis video z dwóch ostatnich spotkań Dolcana Ząbki. Wraz z Marcinem Kaczmarkiem zasiadł także na trybunach w Ząbkach, oglądając mecz z GKS Tychy. - Jest to solidna drużyna, ale w zasięgu Wisły - uważa Adam Majewski.

Bilety na mazowieckie derby pierwszej ligi można nabyć tradycyjnie w siedzibie klubu (w godz. 8-16 do piątku) oraz na stoisku klubowym w Galerii Mazovia - do piątku w godz. 13-20 oraz w sobotę od 11 do 18. W klubie nie ukrywają, że ta forma sprzedaży cieszy się coraz większą popularnością. Bilety są tańsze niż w dniu meczu w kasach przed stadionem, a także znacznie ułatwiają wejście na stadion w dniu meczu.

Tradycja staje się też pozyskanie kolejnego sponsora klubu przed meczem u siebie. Tym razem umowę partnerską z Wisłą Płock podpisała firma  El-Kons-Bud Włodzimierz Pietrzak z Maszewa Dużego. Firma istnieje od 1996 roku od tego czasu zdobywając sobie mocną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym w branży budowlanej i mechaniczno-montażowej. El-Kons-Bud działa na terenie całej Unii. Wykonywała prace m. in. we Francji, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Austrii, Danii, Finlandii, Litwie i na Węgrzech. Na rynku płockim jest liderem jeśli chodzi o prace montażowe, demontażowe oraz prefabrykację wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych, hal, estakad, wiaduktów, dachów, rurociągów i rozpór. Firma posiada wykwalifikowaną kadrę monterów i spawaczy oraz bogato wyposażone zaplecze, na które składa się przede wszystkim nowocześnie wyposażona hala produkcyjna.

Umowa z klubem została podpisana na bieżący sezon z możliwością przedłużenia na kolejny okres rozgrywkowy.

Komplet wyników IV kolejki: GKS Bełchatów - GKS Katowice 5:0 (1:0); Miedź Legnica - Okocimski KS Brzesko 0:0; Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0); Arka Gdynia - Flota Świnoujście 3:0 (0:0); Energetyk ROW Rybnik - Wisła Płock 2:2 (2:2); Dolcan Ząbki - GKS Tychy 4:0 (1:0); Kolejarz Stróże - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0); Puszcza Niepołomice - Termalica Bruk Bet Nieciecza 2:0 (2:0); Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0).

Zestawienie par V kolejki (24-25 sierpnia): Olimpia - Bełchatów; Termalica Bruk Bet - Chojniczanka; Stomil - Puszcza; Tychy - Kolejarz; Wisła - Dolcan; Flota - Energetyk ROW; Sandecja - Arka; Okocimski KS - Górnik; Katowice - Miedź. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz