poniedziałek, 17 czerwca 2013

Papke wśród najmłodszych adeptów siatkówki

FOT. R. PODOLEWSKI/SP3
Poseł na Sejm Paweł Papke, były siatkarz, który dwukrotnie ze swoja drużyną Mostostal Kędzierzyn Koźle grał w Final Four Ligi Mistrzów, odwiedził w miniony weekend Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku. W piątek w tej aktywnej siatkarsko podstawówce rozegrano turniej siatkarskich dwójek dziewcząt z klas III i IV będący częścią ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", a w sobotę turniej rodzinny dwójek i rzucanki siatkarskiej dla uczniów klas I-III.


W zawodach z cyklu Zachowaj Trzeźwy Umysł  wystartowało 30 drużyn. Kategorię klas I-III zdominowały drużyny gospodarzy, czyli SP 3. Aż cztery zespoły z tej szkoły awansowały do pierwszej ósemki zawodów i aż trzy zagrały w półfinałach. Najlepsze okazały się dziewczęta z SP 3I, przed SP 3V oraz SP 22I.

W rywalizacji czwartoklasistek prym wiodły z kolei ekipy z SP 23, których aż pięć awansowało do pierwszej ósemki. Stawkę uzupełniły po jednej ekipie z SP 22, SP 3 i SP 11. Po emocjonujących pojedynkach ostatecznie pierwszą lokatę zajęły dziewczęta z SP 23I, przed drugim zespołem z tej szkoły oraz SP 22 i SP 3.

Każda uczestniczka otrzymała pluszową maskotkę, a wśród dekorujących adeptki volleya znalazł się także Paweł Papke. Po zawodach były siatkarz odbył obowiązkową pogawędkę z dziećmi z SP 3, na koniec wizyty rozdając wiele autografów.

Nazajutrz ta sama sala gimnastyczna gościła uczestników II Turnieju Rodzinnego oraz rzucanki siatkarskiej dla uczniów z klas 1-3 i ich rodzin. W rywalizacji wzięło udział 18 rodzinnych zespołów. 

Do turnieju rzucanki przystąpiło osiem drużyn. Po fazie eliminacji w grupach na placu boju pozostały drużyny Bartka Czyżewskiego (z tatą), Gabrysi Łyzińskiej (z mamą), Wiktorii Malik (z mamą) i Oliwii Żaglewskiej (z tatą). Po emocjonujących półfinałach do rywalizacji o 3 miejsce przystąpili Bartek z Wiktorią a o pierwsze miejsce zagrały ze sobą Oliwia i Gabrysia. W rywalizacji finałowej zwyciężyła Oliwia Żaglewska z tatą, dla których był to już drugi triumf w turnieju rodzinnym.

Do turnieju siatkówki dla ucznów klas 1-3 przystąpiło dziesięć par. Okazało się, że już w grupach eliminacyjnych mecze najmłodszych były bardzo ciekawe. Drużyny rozgrywały piłkę na trzy odbicia a decydujące role przypadły dzieciom, które przebijając piłki na drugą stronę siatki starały się zaskoczyć dorosłych. Do półfinałów awansowali: Emila Pietrzak z mamą, Magda Podolewska z tatą, Zuzia Mikołajczyk z tatą i Oliwka Gapińska z mamą.

Spotkania o wejście do finału były bardzo zacięte. Zuzia Mikołajczyk wygrała z Magdą Podolewska 25:21 zaś Oliwka Gapińska z Emilą Pietrzak 25:16. Mecze o miejsca pierwsze i trzecie były rewanżami za eliminacje. Okazało się, że udanymi dla Emilki i Zuzi, które zrewanżowały się za porażki we wcześniejszej fazie turnieju.  

Na uwagę zasługuje postawa najmłodszej zawodniczki tego turnieju: pierwszoklasistki Karoliny Stańczewskiej, która grając w parze ze starszą koleżanką z meczu na mecz zdobywała coraz więcej punktów. Na zakończenie turnieju otrzymała specjalną nagrodę dla najwaleczniejszej zawodniczki rozgrywek.

Wśród uczestników, którzy otrzymali wiele nagród, rozlosowane zostały piłki ufundowane przez rodziców startujących w zawodach. Po zakończeniu uroczystości rodzice zapewnili, że w komplecie pojawią się na kolejnym rodzinnym turnieju planowanym na październik 2013 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz