piątek, 14 czerwca 2013

Decydowały małe punkty

Aż trzydzieści par zgłosiło się do II Rodzinnego Turnieju Dwójek Siatkarskich. Drużyny składały się z osoby pełnoletniej oraz ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. W pierwszym turnieju rodzinnym, który odbył się w marcu uczestniczyło 18 dwójek siatkarskich. 


Na początku rywalizowano systemem gier każdy z każdym w czterech grupach eliminacyjnych (ostatecznie w turnieju wzięły udział 24 drużyny. W drugiej fazie turnieju po dwie pierwsze drużyny rywalizowały o miejsca 1-8, trzecie i czwarte miejsca z grup o miejsca 9 - 16 zaś 5 i 6 o lokaty 17-24. Zawody przebiegły w znakomitej atmosferze.

Wiele z meczów zakończyło się minimalną przewagą. Na każdym etapie od eliminacji do finałów trzeba było sumować małe punkty, które pozwoliły wyznaczyć kolejność końcową w różnych grupach. Na przykład w eliminacjach w grupie A do zajęcia drugiego miejsca pretendowały trzy ekipy a najlepsza z nich wygrała różnicą zaledwie dwóch małych punktów. Podobna sytuacja miała miejsce w finale, kiedy okazało się, że trzy ekipy miały taką samą liczbę zwycięstw i do wyłonienia najlepszej potrzebne było liczenia małych punktów. Tu okazało się, iż najlepszym bilansem legitymowała się Julka Kapela wraz z tatą, którzy wyprzedzili triumfatora poprzedniej edycji - Pawła Kurowskiego z tatą tylko o trzy małe punkty, zaś trzecia w ostatecznej klasyfikacji Kasia Lichocka wraz z bratem traciła do zwycięzców jedynie pięć małych punktów.

Po zakończeniu zawodów nastąpiła uroczystość wręczenia nagród. Każdy z zawodników otrzymał medal za udział, zaś pierwsze cztery ekipy także po pamiątkowym pucharze. Dodatkowo każde dziecko otrzymało upominki ufundowane przez sponsorów turnieju: firmę Macc Witold Bombała - Salon GSM, Radę Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza oraz szkółkę siatkarską RAF-SPORT.

Po zakończeniu dekoracji wręczone zostały dwie nagrody specjalne od firmy Macc. Otrzymały je: najmniejsza i najbardziej waleczna zawodniczka - Wiktoria Jakubowska oraz wielopokoleniowa drużyna - Zuzia Krysztof grająca wraz z babcią. Kolejny Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich planowany jest w październiku.

Kolejność końcowa: 1. Julia Julia z tatą (+10 małych punktów), 2. Paweł Kurowski z tatą (+7), 3. Kasia Lichocka z bratem (+5), 4. Paulina Podolewska z tatą, 5. Patryk Jóźwiak z tatą, 6. Alicja Środa z mamą, 7. Aleksandra Kędzierska z tatą, 8. Adam Pawlikowski z tatą, 9. Martyna Gonczaryk z siostrą, 10. Weronika Czarkowska z tatą. Sklasyfikowano 24 dwójki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz