piątek, 10 maja 2013

Urodzaj na badmintonowych mistrzostwach kraju

FOT. ARCHIWUM UKS 70 PŁOCK

Od kilku lat nie było takiego urodzaju reprezentantów Płocka na badmintonowych imprezach rangi mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych zaliczanych do sportu szkolnego, jak w tym sezonie. W większości uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, zawodnicy UKS 70 Płock wywalczyli prawo gry w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będącymi jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych (czworo zawodników), w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików (pięcioro zawodników) oraz w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych (troje zawodników).


W grze pojedynczej bilety na finały OOM, które odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim (14-16 czerwca) zapewnili sobie Arkadiusz Gołębiewski pokonując w decydującej grze 21/8, 21/7 Filipa Lotarskiego z Warmii Olsztyn oraz Anna Wiercińska, która w decydującym o awansie pojedynku wygrała 21/11, 21/7 z Martyną Żmijewską (UKS Dwójka Wesoła Warszawa). 

Arkadiusz Gołębiewski w Piotrkowie zagra także w turnieju gry mieszanej w parze z Pauliną Kozłowską (oboje na zdjęciu). Płocki mikst awans uzyskał dzięki zwycięstwu 21/11 i 21/12 nad swoimi "odwiecznymi" rywalami Dominikiem Krzęcio (AZS WAT Warszawa) i Magdaleną Poprzeczko (UKS Badminton Stare Babice). Paulina Kozłowska i Anna Wiercińska wezmą również udział w turnieju gry podwójnej juniorek młodszych na OOM. W parze z zawodniczką innego klubu - Martyną Żmijewską zagra w Piotrkowie także Martyna Krupińska z UKS 70 Płock. Turniej eliminacyjny juniorów młodszych odbył się w Warszawie w długi majowy weekend.

W kategoriach młodzik i młodzik młodszy eliminacje rozegrano jeszcze w kwietniu w Ornecie. W młodzikach awans do turnieju mistrzowskiego, który odbędzie się 16-17 maja w Suchedniowie, wywalczyli w deblu dziewcząt Klaudia Dymek i Dominika Janicka, w deblu chłopców Kacper Filas i Szymon Gapiński oraz w mikście Maciej Krakowski i Klaudia Dymek.

Po eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych najbardziej z ekipy UKS 70 Płock cieszyła się Marta Bombała, która wywalczyła awans w deblu dziewcząt z Natalią Bartkowską i w grze mieszanej z Jakubem Kierzkowskim. Mistrzostwa w tej kategorii wiekowej zaplanowano na weekend 24-26 maja w Ostrowie Wielkopolskim. 

2 komentarze:

  1. Domini K wraz z Magdaleną P. jakie to zagrożenie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Odwiecznymi rywalami był mikst Anna Dębska z Dominikiem Krzęcio. Ale oni już razem nie grają. Ania gra teraz z Wiktorem Krawczykiem.

    OdpowiedzUsuń