sobota, 27 kwietnia 2013

„Planowa” porażka. Jutrzenka – Olkusz 24:34SPR Olkusz praktycznie już przed meczem w Płocku zapewnił sobie awans do PGNiG Superligi. Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać ekipie, która robi wszystko, aby zapewnić sobie pierwszoligowy byt. Rutynowane rywalki doskonale wykorzystały moment słabszej gry drużyny prowadzonej przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, aby wyrobić sobie kilkubramkową przewagę, a później jeszcze ją powiększyć. 

W ekipie z Płocka zabrakło Martyny Borysławskiej, która narzeka na problemy z kręgosłupem. Niestety, okazało się, że na tym nie skończyły się problemy ze zdrowiem nękające sztab szkoleniowy płockiego zespołu. Edyta Charzyńska narzeka na przemęczenie intensywnym sezonem i chwilami wyraźnie widać to było w jej grze. Sylwia Neitsch została uderzona w twarz tak mocno, że napuchła jej warga. Drobniejszych urazów było tak wiele, że nie warto o nich wspominać.

Mecz zaczął się dla Jutrzenki zupełnie przyzwoicie. Płocczanki starały się dotrzymywać kroku dużo bardziej doświadczonym przeciwniczkom i udawało im się to całkiem nieźle. I przez pierwszy kwadrans udawało im się to całkiem nieźle.

Niestety, w pewnym momencie zawodniczki z Olkusza pokazały, jak wielką przewagę daje ligowe obycie. Kiedy tylko zauważyły, że Jutrzence chwilowo nie układa się gra, natychmiast podkręciły tempo i wypracowały sobie kilka bramek przewagi.

W drugiej połowie nastąpiła niemal kopia tej sytuacji. Najpierw wyrównana gra obu drużyn, a później słabszy moment w wykonaniu miejscowych i odjazd SPR-u. Porażka z liderem zaskoczeniem na pewno nie była. Można jedynie żałować, że po końcowej syrenie różnica między obiema ekipami sięgnęła dziesięciu bramek.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – SPR Olkusz 24:34 (10:17)
Jutrzenka: Obrębalski, Dobrowolska – Waszkiewicz 2, Charzyńska 9, Neitsch 3, Zaręba 2, Jankowska 3, Krysiak 3, Klucznik, Laskowska 1, Janiszewska 1, Różańska.
Olkusz: Łakomska, Hoffman, Knapik, Giera 10, Tarnowska 4, Pastwa 1, Przytuła 4, Leszczyńska 3, Fierka 1, Basiak 5, Michla 1, Cwalina, Sikorska 4, Kantor 1.

Pozostałe wyniki XX kolejki: SMS Gliwice - SKF KPR Sparta Oborniki 22:25 (14:12); UKS PCM Kościerzyna - KKS Polonia Kępno 29:26 (17:10); MKS Słupia Słupsk - Tor Dobrzeń Wielki (niedziela, g. 15.00); AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa 22:22 (14:8).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz