poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Młoda Wisła na tarczy w Gostyninie

Ekipa Młodej Wisły przegrała 0:2 w rozgrywkach IV ligi w derbowym wyjazdowym meczu z Mazurem Gostynin. Gospodarze zaprezentowali dobrą grę szczególnie w drugiej części spotkania. Oba gole zdobył Piotr Wilamowski. Młodzi wiślacy nie zachwycili swą postawą.

Mazur pierwszą dogodną sytuację, która powinna zakończyć się bramką miał już w 31 minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka przeszła linię obrony gości i dopadł do niej Arkadiusz Górecki, który jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły uderzył piłkę wysoko nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się od ataków Mazura zakończonych zdobyczą bramkową, pierwszą w rundzie wiosennej. W 55 minucie piłkę otrzymał debiutujący w barwach Mazura przed własną publicznością Daniel Oliwkowski. Były gracz ULKS Ciółkowo strzelił w długi róg, i choć Marcin Kwiatkowski odbił piłkę na szczęście, to Piotr Wilamowski zdążył dopaść do odbitej futbolówki i skierować ją tuż przy słupku do siatki.

Druga bramka padła 11 minut później. Wychodzącego na czystą pozycję Daniela Oliwkowskiego sfaulował obrońca Wisły Grzegorz Wawrzyński. Sędzia Tomasz Marciniak nie miał wątpliwości, pokazał młodemu wiślakowi czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Piotr Wilamowski, notując tym samym swojego siódmego gola w rozgrywkach.

Mazur kontrolował do końca wynik spotkania i wygrał zasłużenie. Zupełnie nietęgą minę po meczu miał z kolei Zbigniew Mierzwiński, trener Młodej Wisły, który w latach 90. prowadził Mazur w IV lidze. Przyznał, iż Mazur zagrał mądrzej i konsekwentniej w obronie, wyprowadzając groźne kontrataki.

Trener gospodarzy Waldemar Figurski po meczu podkreślał, że dopiero w ten czwartek piłkarze Mazura mogli potrenować na zielonej murawie po raz pierwszy w tym sezonie i to dało się zauważyć w czasie gry ale także chwalił swoich podopiecznych oraz nowe rozwiązania taktyczne.

Ciekawie było także na trybunach, zorganizowany doping prowadziła około stuosobowa grupa kibiców Mazura. Na początku meczu na stadionie pojawiła się klikudziesięcioosobowa grupa kibiców Wisły, która wywołała zamieszanie na trybunach, prowokując kibiców gospodarzy do zaczepek. Interweniowała policja. Po kilku minutach obecności, kibice z Płocka udali się spokojnie na spotkanie pierwszego zespołu ze Stalą Rzeszów.

Piotr Mrówka (Gostynin)

Mazur Gostynin – Wisła II Płock 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Wilamowski 2 - 55. i 67. z karnego)
Mazur: Ratajski – P. Dutkiewicz, Stańczak, Matusiak, B. Dutkiewicz (62. Sławiński), Ziułkowski, A. Górecki, Surmak (86. Szewczyk), P. Wilamowski (78. M. Górecki), Jaśkiewicz (69. R. Wilamowski), Oliwkowski. Trener: Waldemar Figurski
Wisła II: Kwiatkowski – Budnicki, Wawrzyński, Stępniak, Śnieć (57. Felbor), Jabłoński, Truskolaski (46. Koryto), Pomorski, Dombrowski, Mitura (71. Wiśniewski), Kołodziejski (46. Sokołowski). Trener: Zbigniew Mierzwiński
Czerwona kartka: Wawrzyński w 66 min.

Pozostałe wyniki: Błękitni Gąbin - Bug Wyszków 2:3, Nadnarwianka Pułtusk  - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:0; Mławianka Mława - KS Łomianki 0:0; Kasztelan Sierpc - Wkra Żuromin 0:5; MKS Przasnysz - Bzura Chodaków 0:1.