wtorek, 23 kwietnia 2013

Manolo Cadenas trenerem nafciarzy

Fot. Blaugrana.pl
58-letni Manolo Cadenas z Hiszpanii został nowym trenerem Orlen Wisły Płock. Jego umowa będzie obowiązywała od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2016 roku. Asystentami nowego szkoleniowca będą doskonale znający płocki zespół Krzysztof Kisiel i Artur Góral. W zakresie obowiązków Hiszpana będzie również koordynowanie działał dotyczących szkolenia młodzieży w płockim klubie. Nowy trener ma również swoim wizerunkiem wspierać na międzynarodowej arenie  kampanię marketingową „Let’s meet in Płock EURO 2016”.
"Manolo Cadenas to twardy charakter, stawiający na dyscyplinę i profesjonalizm. Były trener Ademar Leon cechuje się pracowitością, bogatym doświadczeniem oraz szerokim repertuarem rozwiązań taktycznych. Spod jego ręki wypłynęło wielu młodych zawodników, którzy później odnieśli sukcesy na arenie międzynarodowej. Cechami jego charakteru są odwaga, waleczność i ambicja" – taką charakterystykę nowego szkoleniowca Orlen Wisły wciąż można znaleźć na oficjalnych stronach FC Barcelona, gdzie również pracował.

58-letni, niezwykle ceniony w swoim kraju, trener rozpoczął swoją karierę szkoleniową w Naranco. W 1989 roku przeniósł się stamtąd do Caja Cantabria. Już po roku mógł świętować zdobycie Copa Asobal oraz Puchar Zdobywców Pucharów, pierwszego trofeum na arenie międzynarodowej.

W latach 1995-2007 pracował z Ademar Leon. Właśnie z tą ekipą święcił największe sukcesy. W 2001 roku został mistrzem Hiszpanii, rok później wywalczył Copa del Rey – 2002, a wcześniej, bo w 1999 r. Copa Asobal. Lata 1999 i 2005 to następne dwa triumfy w Pucharze Zdobywców Pucharów. W sezonie 2006/2007 Manolo Cadenas doprowadził Ademar Leon do finału PZP, ale przy równym bilansie bramkowym o zwycięstwie HSV Hamburg decydowała większa liczba bramek zdobytych przez Niemców w meczach wyjazdowych.

Pracując w Ademar Manolo Cadenas prowadził takich zawodników jak: Alberto i Raul Rodriguez Entrerrios, Julen Aguinagalde, Mirko Alilović, Petar Metlicić, Kristian Kjelling, Garcia Lorenzana, Garcia Parrondo, Kasper Hvidt, Ruben Garabaya, Javier Hombrados, Demetrio Lozano.

W 2007 roku objął FC Barcelonę Intersport, z którą doszedł do półfinału Ligi Mistrzów i wywalczył Superpuchar Hiszpanii. Jednym z jego podopiecznych w tym czasie był grający obecnie w Orlen Wiśle Petar Nenadić. – Niemal natychmiast w oczy rzuca się jego pracowitość. Lubi pracować i całkowicie oddaje się swojemu zawodowi. Potrafi też znakomicie rozwijać umiejętności młodych zawodników, a jednocześnie znaleźć wspólny język z bardziej doświadczonymi – przyznał serbski rozgrywający. – Jego nazwisko jest rozpoznawalne w całej Europie. Na jego pracy w Płocku na pewno zyska każdy z grających tu zawodników, ale również i sam klub.

Po dwóch latach pracy w Barcelonie oraz Granollers (2010-2012) trafił ponownie do Ademar Leon. Rozstaje się jednak z tym klubem, bo gnębiący Hiszpanię kryzys finansowy jest odczuwalny również w piłce ręcznej i dotknął nawet tak mocnych klubów jak Ademar Leon.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz