wtorek, 5 marca 2013

Wygrali bez większych kłopotów. Orlen Wisła – Kwidzyn 34:22



To nie był mecz życia dla piłkarzy ręcznych Orlen Wisły. A jednak nie mieli oni najdrobniejszych nawet problemów z pokonaniem MTS-u Kwidzyn w pierwszym pojedynku tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Wygrana różnicą dwunastu bramek niewiele jednak da, jeśli młodzi nafciarze, nie zagrają na miarę swoich możliwości we wtorek i środę. Czekają bowiem na nich niezwykle wymagający przeciwnicy – KSSPR Końskie oraz Vive Targi Kielce. Obie te ekipy, podobnie zresztą jak płocczanie, nie ukrywają swoich wysokich aspiracji, sięgający nawet tytułu mistrzowskiego.
Być może to właśnie wysokie aspiracje młodych nafciarzy sprawiły, że mimo dwunastobramkowego zwycięstwa trenerzy Robert Jankowski i Bogdan Janiszewski nie do końca byli zadowoleni z postawy swoich podopiecznych.

Gracze z Płocka dość szybko wywalczyli kilkubramkową przewagę, później zaś starali się dowieźć ją do końca pierwszej części. Po 30 minutach Wisła prowadziła różnicą dziesięciu oczek. Po zmianie stron na parkiecie pojawili się rezerwowi gracze płockiego zespołu. Niestety, ich obecność była jednoznaczna z dość widocznym obniżeniem poziomu prezentowanego przez Wisłę. Zmiennicy popełniali stanowczo zbyt dużo błędów. W dodatku zupełnie nie wymuszonych przez twardą grę rywali. Bardziej winna była temu nonszalancja młodych graczy, którzy chwilami grali tak, jakby z góry znali końcowy rezultat. Tymczasem kwidzynianie robili wszystko, aby jak najbardziej zniwelować swoje straty. Niewiele udało im się zrobić, ale na pewno napsuli troszkę krwi murowanym faworytom meczu.

We wtorkowe popołudnie Orlen Wisła nie może pozwolić sobie na taką grę jak z MTS-em. KSSPR Końskie to zespół broniący złotego medalu MPJ z ubiegłego sezonu. Orlen Wisła tymczasem rok temu skończyła MPJ na drugim miejscu. Mecz we wtorkowe popołudnie będzie pierwszą okazją, aby płocczanie udowodnili swoje dobre przygotowanie do najważniejszej części sezonu.

Wisła Płock – MTS Kwidzyn – 34:22 (19:9)
Wisła: Morawski, Góral – Lewandowski 2, Żochowski 2, Zaremba 1, Kociuba, Sandurski 3, Chrobociński 2, Olszewski 1, Zawadzki 3, Góralski 8, Nastaj, Piechowski 4, Grzywiński 1, Tokaj 6, Staniszewski 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz