czwartek, 7 marca 2013

Wróciły ligi. Bez błysku na mistrzostwach Mazowsza i Włoch

FOT. Grzegorz Falkowski

We wznowionych rozgrywkach tenisa stołowego w iście ekspresowym tempie drugoligowy zespół dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze Płock w ciągu kilku dni pokonał po 9:1 Olimpijczyka Jeżewo i KS Ożarowiankę utrzymując pierwsze miejsce w tabeli i status niepokonanego w lidze. Nieco gorzej poszło mężczyznom z Nadwiślanina (na zdjęciu), którzy w grupie awansowej trzeciej ligi najpierw ulegli 2:8 zespołowi GLUKS Liberpol Orzeł Siedlin, by tydzień później zremisować u siebie z niemal pewnym awansu liderem Spójnią II Warszawa. Pomiędzy kolejkami ligowymi rozegrano w Warszawie Indywidualne Mistrzostwa Seniorów woj. mazowieckiego, w których choć zabrakło medalu to w przeważającej części dziewczęta Nadwiślanina poprawiły swoje lokaty sprzed roku. Tuż po mistrzostwach eksportowe kadetki  Nadwiślanina reprezentowały Polskę na Otwartych Mistrzostwach Włoch. W Lignano, nieopodal Wenecji, Katarzyna Bagrowska zagrała w pierwszej rundzie turnieju głównego, Anna Wereszczaka wciąż nie znalazła recepty na przebicie się przez mur wyżej notowanych rywalek. Turniej rozegrany u wybrzeży Adriatyku należał do silniej obsadzonych w tym roku. W kadetkach najwyższe miejsca zajęły Chinka z Hongkongu oraz Japonki. 


We Włoszech Katarzyna Bagrowska bezproblemowo zajęła zgodne ze swoim rozstawieniem drugie miejsce w grupie eliminacyjnej do turnieju głównego. Pokonała po 3:0 Włoszkę Caterinę Bono i Czeszkę Terezę Kozakovą. Musiała jednak uznać wyższość numeru jeden w grupie, Francuzki Emilie Jaffoux. W turnieju głównym płocczanka nie mogła się zbytnio cieszyć z losowania. Już w pierwszej rundzie trafiła na 58. kadetkę świata, siódmą w Europie Caterinę Dumitrache. Płocczanka postawiła co prawda rywalce trudne warunki, ale dopiero w drugim secie, przegranym na przewagi i po pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem indywidualnym.

Nieco lepiej poszło w grze podwójnej, w której płocczanka wystąpiła w parze z Katarzyną Hennig z LUKS Chełmno. Po pokonaniu w pierwszej rundzie czesko-szwajcarskiej pary Kozakova/Camille-Chloe Linke Polki uległy 0:3 późniejszym brązowym medalistkom turnieju Niemkom Julii Kaim i Luisie Sager. 

Wcześniej w turnieju drużynowym Kasia Bagrowska wystąpiła w reprezentacji Polski B. Zagrała w trzech meczach, we wszystkich w grach podwójnych w parze z młodziczką Anną Węgrzyn ze Śnieżnika Stronie Śląskie. Debel z płocczanką w składzie zanotował jedno zwycięstwo nad parą reprezentacji Słowenii B oraz dwa razy musiał uznać wyższość rywalek z Czech i Włoch, z tymi ostatnimi dopiero po dramatycznym pięciosetowym pojedynku. Polska B zajmując trzecie miejsce w swojej grupie nie awansowała do turnieju głównego.

Anna Wereszczaka, która zmagania we Włoszech rozpoczęła dzień po Kasi od falstartu w pojedynku deblowym, niestety, nie przebiła się przez istny mur rywalek w rywalizacji indywidualnej. W swojej grupie eliminacyjnej przyszło jej mierzyć siły z zawodniczkami z pierwszych reprezentacji swoich krajów - Chorwatką Mateą Omblą (nr 85, na świecie i 39 w Europie), Włoszką Veronicą Mosconi (europejska 17., 56. na świecie) oraz Czeszką Denisą Pyskatą.

Po przegranym 0:3 pojedynku z Chorwatką, wydawało się, że największe szanse druga z płocczanek będzie miała w rywalizacji z Czeszką. Tymczasem Denisa Pyskata postawiła bardzo trudne warunki. Mimo to w drugim secie Anna Wereszczaka prowadziła już 9:7 i była bliska przełamania rywalki. Niestety nie udało się i w ostatnim pojedynku z numerem jeden w grupie płocczanka walczyła już tylko o honor i miała to być walka jak Dawida z Goliatem. Poza pierwszym setem wydarzenia przy stole toczyły się jednak, jakby to płocczanka była wyżej w światowym i europejskim rankingach. W drugiej partii nadwiślanka zaczęła od prowadzenia 4:0, by dociągnąć znów do stanu 9:7. Ale w Lignano był to dla Polki feralny stan seta, bowiem drugi raz nie zakończył się wygraną partii. Podobnie w ostatnim secie płocczanka przeważała przez cały czas, by znów nie wykorzystać, tym razem prowadzenia 9:8 w końcówce partii i pożegnać się z turniejem.

Przed wyjazdem do Włoch płocczanki wraz ze swoimi klubowymi koleżankami wzięły udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Seniorek oraz rozegrały dwa mecze II ligi kobiet. W obu spotkaniach dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze Płock bezdyskusyjnie pokonały rywalki z dołu tabeli po 9:1. W obu meczach szansę gry dostała po raz pierwszy w tym sezonie Dominika Wolińska (14 l.). Z trzech gier triumfowała jednak tylko w jednej - z Julią Brodowską z Olimpijczyka Jeżewo. 

W rozegranych w stolicy IMS, choć nie udało się płocczankom jak przed rokiem zdobyć medalu, to jednak mocno zaznaczyły swoją obecność. W turnieju singla wszystkie, poza Katarzyną Bagrowską, jakby na komendę odpadły w drugiej rundzie by potem walczyć o miejsce w przedziale 9-12. Aż trzy nadwiślanki trafiły w II rundzie na zawodniczki rozstawione z numerami od 1-4. Sylwia Szelkowska uległa turniejowej jedynce - Małgorzacie Kowalskiej ze Spójni Warszawa, Anna Wereszczaka - Monice Żbikowskiej z GLKS Nadarzyn (trzeci set przegrany dopiero na przewagi) oraz Aleksandra Lau - Oldze Szymańskiej również z Nadarzyna. Ola z turniejową czwórką stoczyła niesamowicie dramatyczny bój - set za set. Niestety w piątej partii nadarzynianka nie dała wiele pograć zawodniczce Nadwiślanina i nie udało się sprawić sensacji. 

W turnieju gry podwójnej para Katarzyna Bagrowska / Anna Wereszczaka broniła srebrnego medalu wywalczonego rok temu w Nadarzynie. Tym razem niestety, zabrakło medalowego błysku nawet w kolorze brązowym. Płocczanki dotarły do półfinału, gdzie stoczyły emocjonujący pojedynek z parą z Nadarzyna - Żbikowska/Szymańska. Już jednak w pierwszym secie zostały przełamane przez rywalki w walce na przewagi, do której już do końca pojedynku nie udało się im doprowadzić. Potem, po bardzo dobrym początku meczu o III miejsce przeciw parze Spójni Warszawa - Agnieszka Wójcicka / Małgorzata Kowalska, płocczanki ogarnęła dziwna niemoc, która doprowadziła najpierw do gry na przewagi w praktycznie wygranym secie, a potem do przegrania kolejnych trzech partii, co skończyło się "dopiero" czwartą lokatą mistrzostw, odpowiadającą jednak rozstawieniu płockiej pary w turnieju. 

II liga kobiet MZTS
SLKS Olimpijczyk Jeżewo - MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 1:9
Punkty dla Nadwiślanina: Katarzyna Bagrowska i Aleksandra Lau po 2,5; Sylwia Szelkowska i Anna Wereszczaka po 1,5; Dominika Wolińska 1. Dla Olimpijczyka: Magdalena Siemieńska 1.

MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze - KS Ożarowianka Ożarow Mazowiecki 9:1
Punkty dla Nadwiślanina: Katarzyna Bagrowska - 2,5; Anna Nowakowska - 2, Anna Wereszczaka, Aleksandra Lau i Sylwia Szelkowska po 1,5. Dla Ożarowianki: Martyna Wieczorek 1.

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów. Turniej eliminacyjny do IMW, kobiety - I runda (1/16): Dominika Rosłaniec (KS Puznówka 1996) - Sylwia Szelkowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) 0:3 (wo.); Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Agnieszka Wójcicka (KS Spójnia Warszawa) 2:3 (-9, 3, 11, -8, -7); Aleksandra Lau (Nadwiślanin) - Dominika Rębelska (Spójnia) 3:0 (2, 3, 6); Sylwia Borkowska (MKS Pogoń Siedlce) - Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) 1:3 (7, -11, -8, -2); Anna Nowakowska (Nadwiślanin) - Magdalena Przesmycka (UKS Return Piaseczno) 3:0 (6, 5, 5). II runda (1/8): Małgorzata Kowalska (Spójnia) - Szelkowska 3:0 (7, 5, 4); Olga Szymańska (GLKS Nadarzyn) - Lau 3:2 (5, 9, -7, -9, 3); Monika Żbikowska (Nadarzyn) - Wereszczaka 3:0 (9, 8, 10); Beata Kogut (Pogoń) - Nowakowska 3:0 (5, 5, 8).
O miejsce 9-12: Szelkowska - Monika Klimczak (Return) 1:3 (-10, 10, -11, -6); Lau - Wójcicka 3:0 (8, 8, 7); Patrycja Piętka (SCK Hals Warszawa) - Wereszczaka 2:3 (-8, 9, 7, -12, -8); Nowakowska - Justyna Tusień (Spójnia) 3:1 (4, 10, -17, 7). O miejsce 17-20, I runda: Diana Wrzosek (Nadarzyn) - Bagrowska 2:3 (-7, 4, -5, 9, -11). II runda: Bagrowska - Rębelska 3:0 (5, 9, 3). Kolejność końcowa turnieju eliminacyjnego do IMW: 1. Alicja Leśniak (Spójnia), 2. Szymańska, 3. Żbikowska, ..., 9-12. Lau, Wereszczaka, Nowakowska, 13-16. Szelkowska, 17-20. Bagrowska. Sklasyfikowano 25 zawodniczek.
Turniej gry podwójnej - I runda (1/8): Wrzosek/Paulina Stachecka (Nadarzyn) - Lau/Szelkowska 3:2 (7, -9, -6, 11, 10). Ćwierćfinały: Kowalska/Wójcicka - Katarzyna Osińska (IKTS Broń Radom)/Nowakowska 3:2 (-5, -9, 8, 3, 4); Bagrowska/Wereszczaka - Piętka/Agata Zakrzewska (Hals) 3:1 (7, -7, 8, 10). Półfinały: Szymańska/Żbikowska - Bagrowska/Wereszczaka 3:0 (11, 7, 8). Mecz o III miejsce: Kowalska/Wójcicka - Bagrowska/Wereszczaka 3:1 (-10, 8, 7, 13).
Kolejność końcowa: 1. Szymańska/Żbikowska, 2. Leśniak/Katarzyna Nowocin (Spójnia), 3. Kowalska/Wójcicka, 4. Bagrowska/Wereszczaka, 5-8. Nowakowska Osińska,...; 9-12. Lau/Szelkowska.

Lignano (Włochy) 28 lutego - 3 marca 2013 r. 2013 Italian Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit. Kadetki, turniej drużynowy, eliminacje - grupa D: Polska B - Słowenia B 3:0. Katarzyna Hennig - Katrina Sterchi 3:1; Anna Węgrzyn - Nika Naglic 3:1; Katarzyna Bagrowska/A. Węgrzyn - Naglic/Sterchi 3:2 (6, -3, -7, 8, 3). Polska B - Czechy B 1:3. Hennig - Barbora Blechova 0:3; A. Węgrzyn - Marketa Sevcikova 3:0; Bagrowska/A. Węgrzyn - Blechova/Sevcikova 1:3 (4, -7, -5, -7); Hennig - Sevcikova 0:3. Polska B - Włochy A 0:3. Hennig - Veronika Mosconi 0:3 (9-11, 2-11, 9-11); A. Węgrzyn - Cristiana Dumitrache 1:3; Bagrowska/A. Węgrzyn - Dumitrache/Mosconi 2:3 (9, 7, -3, -5, -8). Kolejność w grupie: 1. Włochy A, 2. Czechy B, 3. Polska B, 4. Słowenia B. Kolejność końcowa turnieju: 1. Serbia/Austria, 2. Francja, 3. Polska A, Niemcy B, ..., 11-15. Polska B. Sklasyfikowano 17 drużyn.
Gra podwójna - I runda (1/16): Bagrowska/Hennig - Tereza Kozakova (Czechy)/Camille Chloe Linke (Szwajcaria) 3:0 (4, 9, 1); Denisa Pyskata/Veronika Tuslova (Czechy) - Orsolya Petocz (Węgry)/Anna Wereszczaka 3:0 (8, 8, 9). II runda (1/8): Julia Kaim/Luisa Sager (Niemcy) - Bagrowska/Hennig 3:0 (9, 2, 8). Kolejność końcowa: 1. Tze Wing Mak/Wai Yam Minnie Soo (Hongkong), 2. Maeva Causse/Emille Jaffeux (Francja), 3. Kaim/Sager, Dumitrache/Mosconi, ..., 9-16. Katarzyna Galus/Karolina Lalak, Bagrowska/Hennig, Julia Ślązak/A. Węgrzyn, ..., 17-24. Petocz/Wereszczaka.
Gra pojedyncza, eliminacje - grupa 9.: Matea Ombla (Chorwacja) - Anna Wereszczaka 3:0 (4, 7, 8); Pyskata - Wereszczaka 3:0 (6, 9, 7); Mosconi - Wereszczaka 3:0 (6, 9, 9). Pozostałe wyniki w grupie: Mosconi - Pyskata 3:0; Mosconi - Ombla 3:0; Ombla - Pyskata 3:1. Kolejność: 1. Mosconi, 2. Ombla, 3. Pyskata, 4. Wereszczaka.
Grupa 11.: Katarzyna Bagrowska - Caterina Bono (Włochy) 3:0 (10, 5, 4); Emilie Jaffeux (Francja) - Bagrowska 3:0 (6, 7, 7); Bagrowska - Tereza Kozakova (Czechy) 3:0 (5, 6, 9). Pozostałe wyniki: Jaffeux - Kozakova 3:0; Kozakova - Bono 3:1; Jaffeux - Bono 3:0. Kolejność w grupie: 1. Jaffeux, 2. Bagrowska, 3. Kozakova, 4. Bono.
Turniej główny - I runda (1/16): Bagrowska - Cristiana Dumitrache (Francja) 0:3 (-7, -10, -4). Kolejność końcowa: 1. Soo, 2. Yuko Kato, 3. Kana Takeuchi (obie Japonia), Lilli Eise (Niemcy), ...., 5-8. Galus,..., 17-26. Lalak, Bagrowska,..., 27-39. A. Węgrzyn, Ślązak, Hennig, ..., 40-51. Wereszczaka, ... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz