czwartek, 7 marca 2013

Płocczanin mistrzem Polski czternastolatków!

FOT. Dariusz Solak
Płoccy pływacy zaczynają przyzwyczajać swoich sympatyków do corocznych zdobyczy tytułów mistrzowskich. Tym razem złoto mistrzostw Polski zdobył wychowanek płockiego klubu, na co dzień trenujący na basenie "Jagiellonka" pod okiem trenera Marka Stasiaka. Mowa o Łukaszu Solaku (na zdjęciu) z powstałego w ubiegłym roku klubu PSP Swim Płock, który złoto w swojej kategorii wiekowej czternastolatków zdobył w Olsztynie na sprinterskim dystansie 50 metrów stylem klasycznym, uzyskując czas 31,64 s. 


Do złotego krążka płocczanin dorzucił brąz na sto metrów żabką (czas 1.09,03 m i zakwalifikował się do finałowych biegów na 200 metrów stylem klasycznym i 400 metrów zmiennym, w których zajął odpowiednio 4. i 5. miejsce. W zawodach wziął również udział drugi zawodnik Swim Płock - Mikołaj Sobczak, który mógł się cieszyć z poprawienia swoich rekordów życiowych.

Rekordy życiowe na mistrzostwach Polski bił także Oskar Masłowski, który w rozgrywanych w Dębicy mistrzostwach Polski piętnastolatków zakwalifikował się do jednego z finałów. 

Medale Łukasza Solaka są pierwszymi tak wielkimi osiągnięciami najmłodszego bodaj płockiego klubu Swim.1 komentarz: