środa, 6 marca 2013

Weterani wracają w kolorze złotym

Płoccy lekkoatleci weterani - biegacz Bogumił Żurawski (53 l., na zdjęciu w żółtej bluzie) oraz skoczek wzwyż Dariusz Bednarski (59 l.) zdobyli w swoich konkurencjach złote medale XXII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Bogumił Żurański triumfował w biegu na 200 metrów z imponującym czasem 26,40 s, dorzucając do swojej kolekcji także srebrny medal w rywalizacji na dystansie 60 metrów (czas 8,17 s). Dla Dariusza Bednarskiego, który wygrał konkurs skoku wzwyż wysokością 167 cm, start w Spale miał dodatkowe znaczenie. Lekkoatleta weteran powrócił na skocznię po poważnych problemach zdrowotnych, z jakimi borykał się w związku z kontuzjami, które odniósł w zeszłym roku.

Osiem miesięcy trwał powrót Dariusza Bednarskiego, zawodowo, nauczyciela wuefu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Płocku przy ul. Antolka Grabowskiego. Pechową kontuzję barku odniósł pod koniec lipca.


- Powrót do skakania był możliwy tylko i wyłącznie dzięki mojemu opiekunowi medycznemu, którym jest dr Marek Więcek ze Szpitala Świętej Trójcy, który wraz z personelem szpitala zawsze z życzliwością i chętnie pomaga mi w tych trudnych chwilach związanych z urazami - mówi szczęśliwy ze złotego powrotu na skocznię Dariusz Bednarski. - Również fizykoterapeutka pani Małgorzata Szewczuk- Marcinkiewicz  wykonała mozolną codzienną pracę nad uszkodzonym barkiem zgodnie z zaleceniem i programem dra Więcka. Jestem niezmiernie wdzięczny tym ludziom za okazywaną pomoc i wsparcie - dodaje lekkoatleta - weteran. 

W XXII Halowych Mistrzostwach Polski w Spale wystartowało 251 zawodników, którzy rywalizowali w 13 konkurencjach. Obaj płoccy medaliści przygotowują się teraz do startu w San Sebastian w Hiszpanii na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Weteranów (17-24 marca).

Więcej o walce Dariusza Bednarskiego z przeciwnościami losu, kontuzjami w roku 2012 można przeczytać w będącym obecnie w sprzedaży lutowym wydaniu "Sportowca Płockiego", nr 2/2013 (24) w obszernym wywiadzie Bogdana Wolnego pt. "Na podium drżałem z bólu"  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz