poniedziałek, 18 marca 2013

Srebrna Marta czeka na KSW

Foto FB.pl
Chociaż w Mistrzostwach Polski w formule low kick zajęła „dopiero” drugie miejsce, nie była z tego powodu szczególnie mocno zmartwiona. Dla Marty Chojnoskiej (na zdjęciu pierwsza z lewej) najważniejszym startem w 2013 roku będzie występ na gali KSW 23. Podczas imprezy, która odbędzie się 8 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie Marta powinna zmierzyć się z Karoliną Kowalkiewicz. Do konfrontacji tych zawodniczek miało dojść już podczas KSW 22, ale Kowalkiewicz borykała się wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi. Obecnie deklaruje, że jest w pełni sił i może stanąć do walki.
Marta Chojnoska jeszcze niedawno reprezentowała barwy Centrum Sztuk Walki Płock. Zdecydowała jednak, że dla jej dalszego rozwoju sportowego najkorzystniejsze jest przeniesienie się do Tom Center – klubu z Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zamierza jednak wyprowadzać się z Płocka, ponieważ wciąż czuje się płocczanką.

W tegorocznych MP w low kick w półfinale trafiła na Małgorzatę Dymus (Skorpion Krępice). Przeciwniczka w drugiej rundzie nie była zdolna kontynuować walki, przegrywając przed czasem. Niestety, finałowa przeciwniczka okazała się dla Marty za silna. Płocczanka przegrała jednak nie z byle kim, bo Iwona Nieroda z Diamentu Pstrągowa jest aktualną mistrzynią świata w formule low kick w kategorii wagowej – 56 kg.

Marta Chojnoska przyznaje, że w low kicku nie czyje się zbyt dobrze, ponieważ w tej formule jest zbyt dużo ograniczeń, które nie pozwalają zaprezentować jej pełni swoich umiejętności. Płocczanka, reprezentująca obecnie Tom Center Piotrków Trybunalski zdecydowanie lepiej radzi sobie w K-1. I w tej właśnie formule niebawem wystąpi w Mistrzostwach Polski. Będzie to dla niej ostatnie, bardzo mocne przetarcie przed KSW 23.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz