niedziela, 3 marca 2013

Płockie medalobranie w Sprembergu i Błoniach


Czternaście medali przywieźli z dwóch turniejów młodzi judocy UKS Sensei. W niemieckim mieście Spremberg oraz w Błoniach aż czterech płocczan stawało na najwyższym stopniu podium. W Niemczech złoto wywalczył Piotr Dulęba, a turniej w Polsce w swoich kategoriach wiekowych wygrywali Dawid Wachowicz, Szymon Wierciński i Maciej Kikolski. Medalowy dorobek płocczan uzupełniły dwa krążki srebrne i osiem brązowych. 
Piotr Dulęba nie miał sobie równych w niemieckim Sprembergu. Wygrał cztery pojedynki, okazując się bezdyskusyjnie najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Podobnie jak startujący w Błoniach Dawid Wachowicz, Szymon Wierciński i Maciej Kikolski.

Wiktor Ners dotarł w Błoniach do finału. Musiał w nim jednak uznać wyższość swojego klubowego kolegi Maćka Kikolskiego. Walkę o złoto w Sprembergu przegrał Adam Kulczakiewicz, który wcześniej trzykrotnie schodził z tatami jako zwycięstwa.

Wielkim charakterem wykazał się Krystian Gostomski, który po wygraniu pierwszego pojedynku uległ swojemu drugiemu rywalowi. W repesażach walczył jednak doskonale, trzykrotnie wygrywając swe walki, co dało mu brązowy medal.

Najbardziej w Sprembergu napracował się Krystian Włudarczyk, który musiał stoczyć aż sześć pojedynków, aby sięgnąć po brąz. Przegrał tylko raz, pięciokrotnie pokonując swoich rywali. W Niemczech po brąz sięgali także Mateusz Bugaj, Adam Morawski i Mateusz Dymek. W Błoniach na najniższym stopniu podium stawali Sebastian Denst, Dawid Rakowski i Adrian Rybicki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz