piątek, 29 marca 2013

Płocczanka najszybszą trzynastolatką w Polsce

W międzywojewódzkich drużynowych mistrzostwach młodzików dwunasto i trzynastolatków najlepsze czasy wśród dziewcząt i tytuł mistrzyni Polski - na dystansie 100 m stylem motylkowym (czas 1.07.59) i 100 m dowolnym (czas 1.01.53) uzyskała Ania Solak (na zdjęciu) z płockiego klubu Swim. Płocczanka zajęła również drugie miejsce na 200 m stylem zmiennym (czas 2.33.33) i 7 miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym (2.34.28).

Zawodniczka Płockiego Stowarzyszenia Pływackiego Swim już trzeci rok z rzędu jest najszybszą "delfinistką" wśród rówieśniczek w Polsce. Sukcesy Ani to także zasługa trenera Marka Stasiaka, pod którego czujnym okiem doskonali pływanie.

Choć pozostali młodzicy Swim Płock nie przywieźli z zawodów rozegranych w Ciechanowie takich kolekcji medalowych, jak Ania Solak, to wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Najbliżej podium był Kacper Kaźmierczak, który zajął 5 i 6 miejsce odpowiednio na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym. W zawodach Płock reprezentowali ponadto pozostali wychowankowie trenera Marka Stasiaka: Patryk Garlicki, Katarzyna Kalinowska, Sebastian Komorowski, Aleksandra Kubiak, Weronika Kuś i Marta Marcinkiewicz.

Kilka tygodni temu tytuł mistrza Polski wśród czternastolatków zdobył na dystansie 50 m stylem klasycznym Łukasz Solak.