środa, 13 marca 2013

Będzie debiut młodych mistrzów Polski?


Petar Nenadić, Ivan Nikcević i Christian Spanne nie wystąpią w wyjazdowym meczu Orlen Wisły Płock z SPR Siódemką Miedź Legnica. Są kontuzjowani, brzmi oficjalna informacja z SPR Wisły Płock. Muhamed Toromanović (na zdjęciu) nie zagra, gdyż musi pauzować za czerwoną kartkę, której doigrał się w Kielcach. Do składu wrócił Michał Zołoteńko, który pojawił się już na rozgrzewce przed meczem z Mariborem Branik, ale trener Lars Walther nie zdecydował się na skorzystanie z jego usług w Lidze Europejskiej. Sztab szkoleniowy nafciarzy postanowił włączyć do meczowej kadry skrzydłowego Antoniego Żochowskiego oraz rozgrywającego Jakuba Olszewskiego.

W pierwszym meczu nafciarze ograli Miedź w Orlen Arenie 35:24, a najwięcej bramek dla płockiego zespołu zdobyli Valentin Ghionea i Michał Kubisztal - po sześć. Po dwudziestu kolejkach spotkań „Miedzianka” z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Legniczanie wygrali tylko cztery mecze, dwa zremisowali i zanotowali aż czternaście porażek. Zdecydowanymi faworytami meczu są więc podopieczni trenera Larsa Walthera, którzy w sezonie 2012/2013 ponieśli na boisku tylko jedną porażkę – z Vive Targami Kielce.

Bez względu na wynik meczu z Miedzią, który zostanie rozegrany w środę 13 marca o 18.00 w Legnicy, Orlen Wisła zakończy rundę zasadniczą sezonu 2012/2013 na drugim miejscu. Pojedynek ten powinien być jednak dla nafciarzy okazją do solidnego przećwiczenia różnych wariantów gry przed najważniejszą dla nich częścią sezonu – turniejem Final Four Pucharu Polski, ostatnimi meczami fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF oraz fazą play-off PGNiG Superligi. Środowy pojedynek może być również okazją do debiutu dla Antoniego Żochowskiego i Jakuba Olszewskiego, dwóch młodych graczy, którzy w sobotę 9 marca świętowali w Kielcach zdobycie tytułu mistrza Polski juniorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz