środa, 27 lutego 2013

W pierwszych meczach bez Kiełpina?

Jak lakonicznie poinformował klub na własnej stronie internetowej, wykluczającej na kilka tygodni kontuzji doznał podstawowy bramkarz Wisły Płock Seweryn Kiełpin. Oznacza to, że w pierwszym meczu z Unią Tarnów, już za niewiele ponad tydzień, w bramce nafciarzy zadebiutuje jeden z dwóch z golkiperów pozyskany w przerwie między rozgrywkami. Jeden z dwóch, bo na początku tygodnia płocki klub związał się umową z dziewiętnastoletnim bramkarzem, wychowankiem Aluminium Konin, Danielem Szczepankiewiczem. Tymczasem drugi zespół, Młoda Wisła, rozegrał kolejne dwa sparingi. Podopieczni Zbigniewa Mierzyńskiego testowali się na tle zespołów z okręgówek demolując Kujawiaka Kowal 11:1 i pewnie pokonując Kormorana Łąck 4:0.


Seweryn Kiełpin doznał kontuzji przyczepu mięśnia smukłego, głosi komunikat Wisły. Bramkarz jest już po zabiegu, ale powrót do treningów potrwa kilka tygodni. Jest to jednoznaczne z absencją w pierwszych kilku kolejkach rozpoczynających się rozgrywek II ligi. Tymczasem do Płocka trafił Daniel Szczepankiewicz, wychowanek Aluminium Konin, który jesienią dwukrotnie miał okazję zagrać na bramce pierwszoligowej Miedzi Legnica. W meczu 1/16 Pucharu Polski z ekstraklasową Polonią Warszawa zastąpił w końcówce spotkania ukaranego czerwoną kartką Andrzeja Bledzewskiego. Kilka dni później w meczu ligowym z Kolejarzem Stróże, grając już pełne 90 minut, dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki po bramkach Macieja Kowalczyka, tego samego, który sezon wcześniej dał się także we znaki płockiemu klubowi. Wisła Płock podpisała umowę z bramkarzem do końca czerwca z możliwością przedłużenia.

Tymczasem Młoda Wisła w meczach kontrolnych rozbiła doszczętnie dziesiąty zespół okręgówki z kujawsko-pomorskiego - Kujawiaka Kowal 11:1 i pewnie pokonała Kormorana Łąck 4:0. 


Młoda Wisła - Kormoran Łąck 4:0 (1:0)
Bramki: Michał Kołodziejski - 2, Piotr Stępniak i Adrian Bieńkowski
Wisła: Jastrzębski (Rak) - Felbór, Stępniak, Bieńkowski, Wiśniewski (Synowicz), Truskolaski, Paczkowski, Dombrowski, Jabłoński (Majchrzak), Sokołowski (Sawicki), Kołodziejski.
  
Młoda Wisła - Kujawiak Kowal 11:1 (5:0)
Bramki: Tomasz Grudzień - 5, Michał Kołodziejski - 2, Krystian Pomorski, Piotr Stępniak i Mariusz Śnieć
Wisła: Rak - Śnieć, Stępniak, Wawrzyński, Bojaruniec, Truskolaski (Felbór), Pomorski, Sokołowski (Jabłoński), Kołodziejski, Koryto (Dombrowski), Grudzień.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz