wtorek, 19 lutego 2013

Przyzwoicie za czwartym razem

Podczas swojego czwartego występu w barwach reprezentacji Polski, tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock Katarzyna Bagrowska (na zdjęciu) zajęła miejsce w przedziale 17-32. rozegranego w Hodoninie w Czechach turnieju światowego cyklu Pro Tour - Otwartych Mistrzostw Czech juniorów i kadetów. W swojej kategorii wiekowej U15 płocczanka wygrała grupę kwalifikacyjną do turnieju głównego by tam w pierwszej rundzie, po nawiązaniu walki, nie sprostać reprezentantce Białorusi. W kategorii kadet tylko jedna zawodniczka z Polski awansowała do drugiej rundy Czech Cadet & Junior Open. Polacy wywieźli z Hodonina trzy medale - złoty drużyny juniorek i dwa brązowe - w grze podwójnej juniorek i w grze pojedynczej kadetów.
Wychowanka płockiego trenera Grzegorza Lipczyńskiego była rozstawiona z numerem 17. w gronie 60 uczestniczek międzynarodowych mistrzostw Czech. Najwyżej z Polek, bowiem zajmuje obecnie najwyższe miejsce z rówieśniczek z Polski na światowej liście rankingowej ITTF (International Table Tennis Federation). W grupie eliminacyjnej zaczęła od dość gładkiego pokonania Turczynki Cansu Cengiz, by w drugiej serii gier po walce ulec numerowi jeden w swojej grupie, Chorwatce Matei Ombli, nieznacznie wyprzedzającej ją w światowym rankingu. Płocczanka przed turniejem w Czechach była 89. w świecie, Chorwatka, 85. W ostatniej grze eliminacyjnej Bagrowska bez problemu pokonała Angielkę Emily Bolton, która w trzech setach gry z Polką uzbierała zaledwie 11 punktów. 

W pojedynku kończącym zmagania w grupie płocczanki, dość sensacyjnie Cengiz pokonała Omblę 3:0 i aby ustalić kolejność, w ruch poszły ołówki i kalkulatory sędziów. Ponieważ trzy zawodniczki - Chorwatka, Turczynka i Polka, wygrały po dwie potyczki i wszystkie zakończyły się wynikami 3:0, o kolejności zadecydowała liczba wygranych piłek. Tutaj płocczanka była najlepsza. Dwa przegrane sety z Chorwatką zakończyły się minimalną różnicą piłek (dwoma) a jeden różnicą trzech. Dzięki wysokim wygranym w setach gry z Turczynką płocczanka miała najlepszy bilans małych punktów i to ona wyszła ze swojej grupy na pierwszym miejscu.

Niestety, dalej los nie był już tak łaskawy dla Bagrowskiej. Białorusinka Lizaveta Tsikhanava okazała się za  szybka dla płocczanki, która mimo dzielnej postawy i wygrania jednego seta, musiała pożegnać się z turniejem głównym już w pierwszej rundzie. Również w turnieju gry podwójnej Bagrowskiej występującej w parze z Katarzyną Hennig z Chełmna, szczęście nie dopisało. Dziewczęta już w pierwszej rundzie trafiły na rozstawionego z numerem czwartym rosyjskiego eksportowego debla Daria Chernoray/Valeria Bagapova. Mimo to postawiły rywalkom bardzo trudne warunki. Pierwszego seta wygrały pozwalając faworyzowanym rywalkom na ugranie zaledwie trzech punktów. Potem w trzecim secie pokonały rywalki w walce na przewagi. Partia ta jednak kosztowała je tyle wysiłku, że w dwóch pozostałych setach nie były w stanie zatrzymać Rosjanek i choć zapachniało sensacją to do dalszej fazy turnieju awansowały faworytki. 

Czech Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, Hodonin, Republika Czeska, 13-17 lutego. Kadetki (U15), gra pojedyncza, kwalifikacje - grupa XV: Katarzyna Bagrowska (Polska) - Cansu Cengiz (Turcja) 3:0 (11-8, 11-3, 11-4); Matea Ombla (Chorwacja) - Bagrowska 3:0 (12-10, 11-8, 11-9); Bagrowska - Emily Bolton (Anglia) 3:0 (11-3, 11-4, 11-4). Pozostałe wyniki w grupie: Ombla - Bolton 3:1, Bolton - Cengiz 1:3, Ombla - Cengiz 0:3. Kolejność w grupie: 1. Bagrowska, 2. Cengiz, 3. Ombla, 4. Bolton. Turniej główny - I runda (1/16): Bagrowska - Lizaveta Tsikhanava (Białoruś) 1:3 (11-8, 3-11, 3-11, 7-11). Kolejność końcowa: 1. Adina Diaconu (Rumunia); 2. Camile Campion (Francja); 3. Maria Malanina (Rosja), Tin Tin Ho (Anglia); ...; 9-16. Karolina Lalak,...; 17-32. Anna Węgrzyn, Katarzyna Galus,  Karolina Tokarczyk, Bagrowska; 37-40. Katarzyna Węgrzyn, ...; 41-48. Julia Ślązak, ...; 49-60. Katarzyna Hennig (wszystkie Polska), ....
Gra podwójna - I runda (1/16): Valeria Bagapova / Daria Chernoray - Bagrowska / Hennig 3:2 (3-11, 11-7, 14-16, 11-8, 11-6). Kolejność końcowa: 1. Ho / Malanina; 2. Diaconu / Andrea Clapa (Rumunia); 3. Izabela Lupulescu / Sabina Surjan (Serbia), Campion / Oceane Guisnel (Francja); ...; 9-16. Węgrzyn / Węgrzyn, Galus / Lalak, ...; 17-30. Bagrowska / Hennig, Ślązak / Tokarczyk, ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz