poniedziałek, 28 stycznia 2013

Wystartowała liga badmintonistów

W nowej formule, która ma usprawnić i uatrakcyjnić rozgrywki, ruszyła szósta edycja  Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików Badmintona. Rozgrywki tradycyjnie odbywają się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych "70" w Płocku. Znowelizowane zasady sprawiły, że zawody stały się zdecydowanie bardziej atrakcyjne, a każdy ze startujących ma więcej niż do tej pory możliwości zaprezentowania swoich umiejętności.

Międzyszkolna Płocka Liga Młodzików Badmintona ruszyła już po raz szósty. Tym razem regulamin został zmodyfikowany tak, aby usprawnić rozgrywki, a jednocześnie każdemu ze startujących dać możliwość rozgrywania większej liczby spotkań z jednoczesnym skróceniem przerw w grze. – Ten pomysł bardzo spodobał się licznie przybyłym na rozgrywki trenerom, opiekunom oraz rodzicom – przyznał sędzia główny całego cyklu Andrzej Rosiak.

W pierwszej fazie zawodów uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Pierwsza dwójka każdej z grup awansowała do fazy pucharowej.

W niektórych spotkaniach fazy pucharowej trudno było o emocje, ponieważ różnica klas była zbyt wyraźna. Najciekawszy okazał się finał chłopców, w którym spotkali się dwaj zawodnicy reprezentującą Szkołę Podstawową numer 12 w Płocku. Krystian Pielaciński spotkał się z młodszym o rok Patrykiem Wereszyńskim. Krystian wygrał pierwszego seta dość gładko 21:12 i wydawało się, że bez problemów rozstrzygnie na swoją korzyść cały pojedynek. Tymczasem w drugiej partii losy się odwróciły. Tym razem górą był Patryk, wygrywając 21:15. W trzeciej prowadził nawet 19:14 i potrzebował zaledwie dwóch oczek, aby wygrać cały mecz. Niestety, w tym momencie coś się w jego grze załamało. Starszy i bardziej doświadczony Krystian wykorzystał to bezwzględnie. Doprowadził do wyrównania, a później wygrał seta na przewagi 26:24, a cały mecz 2:1.